Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,44 / Satış: 7,47
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

Fatih Ertürk

Fatih Ertürk
Fatih Ertürk
  • 06.10.2020
  • 513 kez okundu

Covid salgını ortaya çıktıktan sonra bu hastalığın kimleri etkileyeceği ile ilgili haberler yaparken ilk sıradaki mesleklerden biri gazetecilerdi. Yüzyüze yapılan bir meslek olan gazetecilik “evde çalışarak” yapılma durumunda olan bir iş değildir. Ne yazık ki bu da bizim meslek hastalıklarımızdan biridir.

Ben de Covid’e yakalandığımı Pazartesi günü gelen seyrek bir ateşle öğrendim. Ateşim çok az yüksekti, öksürük yoktu, nefesim iyiydi. Ama testim pozitif çıktı. Çok sevdiğim bir kardeşim var Dr. Serkan İlkbahar. GATA’da FETÖ’nün kadrine uğramış mesleğinden koparılmış ama o Atatürk ve Cumhuriyet sevdasından vaz geçmemiş. Baba tarafı İskenderun’lu Anne tarafı Antakyalı Aşkar’lardan. Beni bırakmadı belirtiler çok güçlü olmasa da hastaneye yatırdı.

Allah kimsenin başına vermesin ama gerçekten kötü bir hastalık. Ben de yiğit kardeşim Serkan’ı dinledim tedaviye başladım.

Sonra peşpeşe telefonlar gelmeye başladı. Ben de merak edenler için sosyal medyadan durumumu paylaştım. İşte sonraki manzara gerçekten beni çok duygulandırdı. Antakyalı hristiyan kardeşlerim kilisede benim için mum yakıp dua etmişler. Abimin yanından beni aradılar.

Yine Samandağlı dostlarım adak adayıp benim için pohur yakmışlar. Yine Şenköy’deki akrabalarım benim için dua etmişler.

Beni en çok duygulandıranlardan biri de Mersin’den “Janet” adında bir Hristiyan yurttaşımızın bana attığı mesajı.

Mesaj şöyle;
“Meryem Ana’ya yanan kandilim sizin için.”
Ülkeme ve memleketime olan inancım bir kat daha arttı.
Bir musibetten ne güzellikler çıkarıyor Mevlam…
Mevlam neylerse güzel eyler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ