Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,34 / Satış: 8,37
€ EURO → Alış: 10,13 / Satış: 10,17

Fenerbahçe Okulu

Fenerbahçe Okulu
  • 22.02.2018
  • 1.815 kez okundu

Açılışa katılan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, 81 İl’deki milyonlara hitaben, “Burası çok güzel yer. Hatay’a gelin” mesajı verdi.

Hatay Fenerbahçeliler Derneği’nin yaptırdığı Defne-İşitme Engelli Anaokulu tanıtımı dün gerçekleşti. Tanıtıma; Vali Erdal Ata, BŞB Başkanı Lütfü Savaş, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, bazı Fenerbahçe yöneticileri ile Sarı-Kanarya sevenleri kalabalık resmi-özel davetli ve öğrenci grubu katıldı.
Vali Erdal Ata, Ali Ezelsoy başkanlığındaki Hatay Fenerbahçeliler Derneği’nin yaptırdığı okulu örnek gösterdi ve hayırseverlere hitaben, “Ortaokul ve lise binalarına ihtiyacımız var” mesajı verdi.
Vali Ata, konuşmasında, Hatay’da 2500 dersliğin hayırseverler tarafından yaptırıldığının da altını çizerek, “İşte bu okul, Hatay’daki 30 okuldan biri” açıklamasında bulundu.
Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş ise Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı’na katılan askerlere saygı ve desteğini belirtti, Şehitleri andı ve güçlü ülkelerin güçlü ekonomilere sahip olduğunu, güçlü ekonomi için de güçlü beyinlere ihtiyaç olduğunu, bu anlamda her eğitim kurumu gibi bu okulun da önemli ve değerli olduğunu söyledi.
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım da konuşmasında, Afrin Zeytin Dalı Harekatı’na katılan askerlere başarı ve sağlık diledi, Şehitleri saygıyla andı, devletimizin ve ordumuzun yanında olduğu mesajını verdikten sonra, okulu yaptıran Hatay Fenerbahçeliler Derneği Başkan Ali Ezelsoy ile ekibine teşekkür etti.
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Türkiye’nin 81 İl’indeki milyonlara da seslenerek, “Hatay çok güzel bir yer. Hatay’ a gelin” çağrısı yaptı.
Hatay Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Ali Ezelsoy da, bu okulu, 270 kişinin omuz vermesiyle imece usulü yaptırdıklarını, Hatay’da eğitime daha önce de değişik destekleri olduğunu, bu kapsamda okul da yaptırdıklarını hatırlattı.
Konuşmalardan sonra, Hatay Valisi Erdal Ata, yaptırdıkları okul anısına Hatay Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Ali Ezelsoy’a Şilt verdi. Ezelsoy da, Vali Ata’ya, Kulüp Derneği simgesi olarak Plaket takdim etti. Okulun tanıtım töreni ardından tüm konuklar okulu gezdi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ