Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Fırın personellerine hijyen eğitimi

Fırın personellerine hijyen eğitimi
  • 19.09.2017
  • 1.083 kez okundu

Ekmek üretimi yapan fırın personellerine yönelik hijyen eğitimi verildi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Türkiye Fırıncılar Federasyonu arasında yapılan protokol gereği, geçtiğimiz gün, Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odası toplantı salonunda, ekmek ve ekmek çeşitleri faaliyetlerine sahip işletme çalışanlarına hijyen eğitimleri verildi. Eğitimin ardından yapılan sınavda başarılı olanlara 5 yıl geçerli olmak üzere ‘Hijyen Eğitim Belgesi’ verildi.
HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz’ün de hazır bulunduğu eğitim sonunda açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Andiç, söz konusu sertifikaların 5 yıl geçerli olup süre sonunda hijyen eğitimlerinin yineleneceğini söyledi ve “İl Müdürlüğümüzce yapılan denetimlerde bu eğitime katılmayan, Hijyen Eğitim Belgesi olmayan işletmelere 5996 sayılı Kanununa göre yasal işlem uygulanacaktır.
Bu eğitimlerde katılımcılara, gıdalardaki zararlı maddeler, bulaşma ve bozulmalar, personel, iş yeri ve ekipman hijyeni, temizlik ve dezenfeksiyon, fırınlarda hijyen, sanitasyon, HACCP ve iyi hijyen uygulamaları, gıda infeksiyonu ve zehirlenmeleri, el yıkama, maske ve bone kullanımı, temizlik ve dezenfeksiyon maddelerinin kullanımı, ekmek israfının azaltılması konularında bilgiler verilmiştir. Üreticilerin personel ve gıda hijyeni hakkında bilgi ve becerilerinin artmasıyla, tüketicilerin güvenilir gıdaya ulaşması sağlanacaktır” dedi.
-Mehmet ÖZGÜN-

 

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ