Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,05 / Satış: 6,08
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,56

Firmalara ‘Nefes Kredisi’ Desteği

Firmalara ‘Nefes Kredisi’ Desteği
  • 04.04.2018
  • 498 kez okundu

Geçtiğimiz yıl düşük faiz oranıyla KOBİ’lere ‘Cansuyu’ olan TOBB Nefes Kredisi Projesi, bu yıl da 18 aya uzatılan vadesi ile firmaların bir kez daha nefes almasını sağlayacak.
TOBB öncülüğünde, Oda ve Borsaların katkılarıyla gerçekleştirilecek yeni Nefes Kredisi için imzalar; Başbakan Binali Yıldırım, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımlarıyla 31 Mart Cumartesi günü İzmir’de atılırken, faiz oranları aylık yüzde 0.99 ve yıllık yüzde 11.88 olarak belirlendi. Kredi vadesi, ilk 6 ay geri ödemesiz, takip eden 12 ay eşit taksit olmak üzere toplam 18 ay olacak.
Konuya ilişkin konuşan İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, firmalara yönelik verilecek olan Cansuyu niteliğindeki Nefes Kredisi ile ilgili yaptığı açıklamasında, “Geçtiğimiz yıl İskenderun’da 147 firmamıza 13 milyon 824 bin 500 TL, kredi kullandırdık ve bu paralar İskenderun ekonomisine kazandırıldı, sıcak para akışı ile firmala-rımızın nefes alması sağ- landı. Önümüzdeki günlerde belirlenen oranlarda firmalarımıza yönelik Nefes kredileri yeniden verilecektir” dedi. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ