Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Garip Değil mi?

Garip Değil mi?
  • 11.08.2020
  • 200 kez okundu

Hatayspor’a, saha ve sosyal tesisler için Gülderen’de 60 dönümlük yer ayrıldı. Modern tesisler için proje çalışmaları başlamak üzereyken; ATSO, HESOB, ATB ve Ziraat Odaları, Hatayspor Kulübü’ne, “Gülderen Tesisleri 2 yılda biter.
Zaman kaybı. Harbiye Aqua Park Oteli, Hatayspor’a çok uyar” yaklaşımında.

Hatayspor Kulübü’ne, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nce, Antakya’ya bağlı Gülderen Mahallesi’nde 60 dönümlük alan ayrılması ve üzerinde modern saha ve sosyal tesis projesi için proje hazırlıklarına girilirken, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) öncülüğünde; Antakya Ticaret Borsası (ATB), Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (HESOB) ile Ziraat Odası Hatay Şubesi birlikteliğinde düzenlenen toplantıda, Hatayspor’a, Gülderen’de tesis yapmanın maliyet gerektirdiği ve zaman alacağı gerekçe gösterilerek, Harbiye’deki Aqua Park Otel’in Hatayspor’a satılması ya da kiralanması önerildi.
ATSO, ATB, HESOB ve Ziraat Odaları yetkililerinin katılımı ile dün gerçekleşen toplantıda konuşan ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, mevcut yönetimin öngördüğü, Gülderen mevkiinde yapılması planlanan yeni tesisin minimum 2 sezonda biteceğini, bunun da zaman kaybı olduğunu dile getirdi. Teras Aqua Park Otel’de gerçekleşen toplantıda konuşan Çinçin, ekonomik sıkıntılarının yaşandığı bugünlerde bu yatırımın akılcı olmadığını söyledi.Hatayspor’a, Sami Avcı’nın sahibi olduğu Teras Aqua Park Oteli’ni önerdiğini ve mevcut yapılan bu tesisin değerlendirilmesi gerektiğini söyleyen Çinçin, şunları kaydetti:
“Gülderen mevkiine karar vermişlerse, olabilir, ama yine de bu tesis iki yıllığına kiralanabilir. Diğer tesis bitene kadar buranın tercih edilmesini bekliyoruz, öneriyoruz. Hakkımda kamuoyunda dolaşan, ‘pay alacağı’ ile ilgili dedikodulara çok kulak asmıyorum. Bunlar, uygun yakıştırmalar değil. Biz, ATSO olarak her üyenin hakkını savunur ve çıkarlarını gözetiriz. Tıpkı memleketimizin takımına, çıkarsız sahip çıktığımız gibi.”
ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak da yaptığı açıklamada, mevcut tesis Teras Aqua Park’ın Hatayspor için uygun olduğunu, ayrıca Defne Belediyesi’ne ait yerlerde de çalışma sahaları yapılabileceğini dile getirdi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ