Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,76
€ EURO → Alış: 7,32 / Satış: 7,35

Gassan-Atıf Seyfittinoğlu Anısına Sanat Sergisi

Gassan-Atıf Seyfittinoğlu Anısına Sanat Sergisi
  • 16.11.2017
  • 1.706 kez okundu

Antakya Sanat Oluşumu (ASO), 2. Uluslararası Akdeniz Kentleri Sanat Buluşması kapsamında vefalı bir sergi hayata geçirildi. Fotoğraf Sanatçısı, Şair-Yazar Yusuf Uygan’a ait fotoğraflardan oluşan “Memleketimi Seviyorum Nazım Hikmet” adlı sergi, N.Gassan ve Atıf Seyfittioğlu anısına geçtiğimiz gün Akdeniz Defne Evinde gerçekleştirildi. Sergi açılışında Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Aalen Antakya Kültür Derneği Başkanı Mehmet Karasu, Antakya Gazetesi Sahibi Sinan Seyfittinoğlu, Yazar Sabahattin Yalkın ve çok sayıda sanatsever yer aldı.
2013 yılında kaybettiğimiz fotoğraf sanatçısı Şair-Yazar Yusuf Uygan’ın eserlerinden oluşan; Hatay Büyükşehir Belediyesi, Defne Belediyesi, Antakya Gazetesi, Türkiye Yazarlar Sendikası ve Aalen-Antakya Kültür Derneği katkılarıyla düzenlenen sergi katılımcılar tarafından beğeniyle izlendi.
Sanatçı Şair-Yazar Aydan Yalçın, sergi açılışında yaptığı konuşmada, Fotoğraf Sanatçısı, Şair-Yazar Yusuf Uygan eserlerinin daha fazla insana ulaşmasını istediğini, sanatçı arkadaşının eserlerini sergilemeyi ve daha fazla sanatsevere ulaştırmayı amaçladığını ifade etti. Yalçın, insanların ölümlü, ancak yapılan eserlerin ölümsüz olduğunu, bir sonraki nesle bu eserleri aktarmanın görevleri olduğunu dile getirdi. -Selvi Günay-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ