Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,41 / Satış: 8,45
€ EURO → Alış: 9,98 / Satış: 10,02

Gastronomi Günleri konvoyu İstanbul’a uğurlandı …

Gastronomi Günleri konvoyu İstanbul’a uğurlandı …
  • 25.09.2019
  • 894 kez okundu

Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın katılımıyla, İstanbul’da Hatay Tanıtım ve Gastronomi Günleri etkinliğinin tanıtım ve start programı gerçekleştirildi.
Meclis Binası önünde gerçekleştirilen programa Vali Doğan’ın yanı sıra Hatay Büyükşehir Başkan Vekili Adnan Özkaya, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (HESOB) Başkanı A.Kadir Teksöz, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, STK temsilcileri, oda başkanları ve vatandaşlar katıldı.
Hatay Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı’nın gösterisiyle başlayan programda konuşan Vali Doğan “Sıradan hale gelmiş il günlerini Hatay gibi büyük bir markası olan bir şehir için düşünmemiz mümkün değildi. O yüzden biz Valilik olarak bu işin daha ciddi, daha profesyonelce yapılması için öncelikle Hatay Günleri, Hatay Gastronomi Günleri gibi benzer isimler altındaki tüm faaliyetlerin Patent Enstitüsü’nden tescilini yaptırdık. Artık bugünden itibaren hiç kimse, Türkiye’nin hiçbir yerinde Hatay Valiliğinden izin almadan bu ve benzeri isimler altında bir etkinlik düzenleme şansına sahip değil. Bunun önünü kapatmış olduk. Tabii bunun sonucunda üzerimize bir yükümlülük, bir sorumluluk almış olduk. Bu vesileyle odalarımızla, belediyelerimizle, kaymakamlıklarla, diğer STK’larımızla bir araya gelerek Hatay markasını iyi temsil edebilmek anlamında İstanbul’da böyle bir etkinlik gerçekleştirmeyi ve bunun organizesini de fiilen Ticaret Odası, Esnaf Odası, Belediyeler ve Valilik ile birlikte yapmayı taahhüt ettik. Dört beş aylık uzun bir çalışma ve hazırlık döneminden sonra bugün heyeti yolcu edeceğiz ve 26 Eylül’de de İstanbul Maltepe’de etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. Hatay yüksek marka değeriyle insanların ilgisini çeken bir şehir, ancak insanların beklentilerini karşılayabilmek de çok önemli. İnsanların şehrimizden hüsranla ayrılmamaları için sorumluluk makamında olan tüm yetkililerin bunu iyi bilmesi lazım ki insanlar yeniden gelme isteğiyle şehrimizden ayrılsınlar. Bunu çok önemsiyoruz. Çünkü bu şehir yaylasıyla, deniziyle, ovasıyla, tarihiyle, turizmiyle, kültürüyle gerçekten insanların dikkatini çekiyor, cezbediyor, insanlar bölgeyi ziyaret etmek istiyor ve akın akın da gelmeye başladılar. Bunu otellerimizin doluluk oranlarından anlıyoruz. O yüzden bizim hizmet sektörü olarak gelen misafirlerimizi burada en iyi şekilde ağırlayıp onları memnun ve mutlu bir şekilde göndermemiz lazım. Önemli bir sorun olan güvenlik sorunu ki Hatay bugün itibarıyla bu sorunu aşmıştır. Hatay’a gelen insanların artık Hatay’ın sokaklarında, caddelerinde gezerken bir güvenlik sorunu yaşamadıkları aşikârdır. Bu güvenlik sorununun ortadan kalkmasıyla birlikte de insanlar, özellikle de hafta sonları akın akın Hatay’a gelmektedir.”
HESOB Başkanı Teksöz, “Bu Hatay için çok önemli bir fırsat, Medeniyetler şehri Hatay’ın tanıtılması için çok önemli bir ittifak, başımızda da bu işte bizi motive eden, bize tam destek veren bir valimiz var. Bu fırsatı iyi değerlendirip Hatay’ın sesinin gür çıkması için birlik ve beraberlik içinde hep beraber Hatay’a katkı sunalım” dedi.
ATSO Başkanı Çinçin, “Tek amacımız Hatay’ın marka değerini artırmak. Bu sene çıtayı oldukça yükselttik, inanıyorum ki bu etkinlik Hatay’ın tanıtımına ciddi bir katkı sağlayacaktır. Başta Valiliğimiz olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
Hatay Büyükşehir Başkan Vekili Adnan Özkaya, “Öncelikle Hatay’a bu tarihi mekânı kazandıran Hatay Valimiz Sayın Rahmi Doğan Beyefendi’ye şükranlarımı sunuyorum. Hatay Tanıtım ve Gastronomi Günleri etkinliğinin önderliğini yapan Hatay Valiliği başta olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür eder, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Başkanı Sayın Lütfü Savaş Bey’in desteklerinin devam edeceğini beyan ederim” dedi.
Memet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ