Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,41 / Satış: 8,44
€ EURO → Alış: 10,00 / Satış: 10,04

Gastronomi Zamanı

Gastronomi Zamanı
  • 22.11.2019
  • 1.026 kez okundu

Neredeyiz, neyi hedefliyoruz?

Hatay Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) işbirliğinde gerçekleştirilecek olan Hatay Gastronomi Çalıştayı, sektör uzmanlarını ve konuyla ilgili kent dinamiklerini buluşturuyor.

2017 senesinde aldığı UNESCO Gastronomi Kenti ünvanı doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Hatay, Arkeoloji Müzesi’nde bugün saat10.00’da gerçekleştirilecek “Gastronomi Çalıştayı” ile beraber, bugüne kadar ki gelinen noktayı değerlendirirken, bundan sonra izlenecek yol noktasında da ‘haritasını’ belirleyecek, önerileri ve çözümleri masaya yatıracak.
-KİMLER VAR?-
Toplam 3 oturum halinde yapılacak olan Çalıştay’ın ilk bölümü, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Öğretim Görevlisi Fikret Gökçe’nin başkanlığında olurken; Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Öğretim Görevlileri Duygu Babat ve Soner Küçük “Hatay Gastronomi Turizmi Eğitim Modeli”, İSTE Dr. Öğretim Üyesi Sait Doğan “Coğrafi İşaretleme ve Hatay’da Coğrafi İşaretlerin Dağılım Özellikleri”, Gaziantep Mutfak Sanatları Merkezi Başkanı Doğa Çiftçi “Mutfak Sanatları Merkezinin Önemi” ve MKÜ’den Dr. Öğretim Üyesi Senem Yetmez ile Öğretim Görevlisi Hasibe Çelik “Hatay Mutfağında Tatlı ve Reçeller” başlığında sunumlarını paylaşacak.
Çalıştay’ın ikinci bölümü, MKÜ Dr. Öğretim Üyesi Senem Etyemez’nin başkanlığında olurken; Antakya Gastronomi Dernek Başkanı Ünal Kahraman ve Gastronomi Rehberi /Gurme Mehmet Severoğlu “Hatay Gastronomi Rotaları”, Antakya Gastronomi Dernek Yönetim Kurulu üyesi Süheyl Budak “Hatay Ev Yemeklerinin Restoranlarda Pazarlanması” ve İSTE Dr. Öğretim Üyesi Gamze Eryılmaz da “İskenderun’a Özgü Pazarlanabilecek Spesifik Ürün: Karides” başlığında sunumlarını paylaşacak.
Çalıştay’ın üçüncü ve son bölümü, İSTE Dr. Öğretim Üyesi Gamze Eryılmaz’ın başkanlığında olurken; İSTE Öğretim Görevlisi Fikret Gökçe “Hatay Restoranlarında Menülerin İçerik Analizi”, MKÜ Öğretim Görevlisi Duygu Babat “Hatay Gastronomisinde Çiftliklerin Önemi” ve Otel Satış Pazarlama Müdürü Cemre Doğan da “Yaratıcı Gastronomi Ağı” başlığında sunumlarını paylaşacak.
Çalıştay, Sonuç Bildirgesi’nin okunmasıyla sona erecek.  -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ