Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

Gastronominin adresi olacak

Gastronominin adresi olacak
  • 01.06.2019
  • 427 kez okundu

Peki,Yanındaki Alan!

Kamulaştırılmasıyla beraber, Antakya kent merkezinin, Cumhuriyet dönemi yapıları ile çevrili görselini tamamlayacağı ifade edilen Adalı Konağı ile Meclis Kültür Merkezi için konuşanlar, yanındaki alanı soruyor.

Geride kalan Çalıştay’ın turizm başlığında konuşan Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın, kamulaştırılan Adalı Konağı ile Meclis Kültür Merkezi için ifade ettikleri dikkat çekerken, bir başka soruyu da gündeme taşıdı. Bilindiği gibi, önceki günkü Hatay Turizm Çalıştay’ındaki konuşmasında konuya işaret eden Vali Doğan, “Gastronomi ile ilgili hususta; gastronomi ile ilgili çok iddialıyız ama sunum sorunları yaşıyoruz. İddiamızı ortaya koyabilmek için bu yemekleri yapacak kişileri bulmamız gerekiyor ve iyi bir mekanda, kaliteli bir şekilde iyi bir sunum yapmamız gerekiyor. Adalı Konağında yapacağımız çalışma ve düzenlemelerden sonra burayı Mutfak Sanatları Merkezi olarak halkımıza sunacağız. Buna benzer mekanları, Hatay Lezzetlerini yaşatarak unutulmasını engelleyecek ustaları ve sunumları konusunda yetişmiş elemanların sayısını artırmamız gerektiğini değerlendiriyorum” demiş, yapılacaklara işaret etmişti.
Konuyu merakla ve ilgiyle takip edenler, iki eski yapının yanındaki eski Antakya Oteli’nden geriye kalan arsanın da, binaların siluetini bozmayacak bir planlama içinde kullanılmasının önemine işaret ediyor. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ