Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

Gazeteci sordu, Suriyeli kız çocuğu söyledi:

Gazeteci sordu, Suriyeli kız çocuğu söyledi:
  • 21.11.2018
  • 819 kez okundu

Türkiye’den, Hatay’dan Memnunuz…

Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın dün sabah makamında kabul ettiği heyet içindeki Suriyeli çocuklar, ilimizde ve Türkiye’de bulunmaktan, yaşamaktan ötürü mutlu memnun olduklarını söyledi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali Sandıkçı eşliğinde Valilik makamında bir araya gelen Hatay Çocuk Hakları Komitesi temsilcilerinden oluşan heyet, Vali Rahmi Doğan’a, “20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü” etkinlikleri kapsamında bilgi sundu.
Vali Doğan, Dünya Çocuk Hakları Günü’nün 1989 yılından bu yana Birleşmiş Milletler tarafından kabul görmesinin ardından 20 Kasım tarihinde farkındalık yaratmak için kutlandığını hatırlatırken, ülkemizde, her ilde Çocuk Hakları Komiteleri oluşturulduğunu kaydetti ve şunları söyledi:
“Çocuk hakları, her yönü ile devletimizin koruması altındadır. Bilindiği üzere, ilimizde Suriye’deki savaştan kaçarak ülkemize sığınmış çocukların olması, bizim bu konuya daha hassas yaklaşmamızı gerektiriyor. Ülkemize sığınan tüm çocuklara kendi çocuklarımız gibi bakıyoruz. Savaş mağduru çocukların ülkemizde iyi şartlar altında yaşam sürdürebilmeleri ve çocukların her türlü haklarının korunması için devletimizin tüm imkanlarını seferber ediyoruz. Çocuklarımız, bizim için en değerli varlıklarımızdır. Geleceğimizin teminatı tüm çocuklarımızın Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutlarım.”
Vali Rahmi Doğan’ın, çocuk heyeti kabulü sırasında, bir gazeteci tarafından Suriyeli çocuklara, “Hatay’da olmaktan, Türkiye’de olmaktan memnun musunuz?” şeklinde bir soru soruldu. Suriyeli kız çocuğu, bu soruya cevaben, “Evet memnunuz” demek suretiyle, hem ilimizde hem de ülkemizde olmaktan mutlu olduklarının altını çizdi. -Cemil Yıldız-

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ