Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

Gazeteciler Günü Kutlamaları

Gazeteciler Günü Kutlamaları
  • 25.07.2018
  • 842 kez okundu

24 Temmuz, basından sansürün kaldırılışın yıldönümü dolayısıyla, dün birçok kişi ve kurum adına mesajlar yayınlandı, gazetecilere ve kuruluşlara mesajlar gönderildi. Gazetemize mesaj gönderme inceliğinde bulunanlardan; Milletvekili Mehmet Güzelmansur, TED Hatay Koleji Kurucu Müdürü Doç. Dr. Mustafa Özat, Dişhekimleri Odası Başkanı ve HAMOK Dönem Sözcüsü Nebil Seyfettin, Gazetemiz sahibi ile çalışanlarını bayramını kutladı.
Milletvekili Mehmet Güzelmansur’un mesajı şöyle:
“1908’de ikinci meşrutiyet ile birlikte basında sansürün kaldırılışını simgeleyen, 1946 yılında ‘Basın Bayramı’ olarak ilan edilen 24 Temmuz günü, 1971 askeri darbesinin basına karşı uyguladığı sansür ve ağır baskılar nedeniyle 47 yıldır ‘Basın Özgürlüğü için Mücadele Günü’ olarak anılmaktadır. Üzülerek belirtmek gerekir ki, günümüzde de basına yönelik baskı ve sansür uygulamaları ülkemizin antidemokratik dönemlerinden farklı değildir. Dünyada en fazla gazetecinin tutuklu olduğu ülke olmamız, basın özgürlüğü sıralamasında 199 ülke arasında 163’ncü sırada yer almamız, basın özgürlüğü için mücadeleyi, dolayısıyla da 24 Temmuz’u daha anlamlı kılmaktadır. 24 Temmuz Basın Özgürlüğü İçin Mücadele Günü vesilesiyle; halkın doğru haber alma hakkına kavuşması, basına yönelik baskı ve sansürün son bulması, basın emekçilerinin daha iyi şartlarda ve özlük haklarıyla görevlerini ifa edebilmeleri için vereceğiniz her türlü mücadelede yanınızda olacağımı bildirir, saygılarımı sunarım.”
Hatay TED Koleji Müdürü ve kurucusu Doç. Dr. Mustafa Özat da mesajında, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramınızı kutlar, başarılarınızın devamını dilerim” dedi.
Bu arada Dişhekimleri Odası Başkanı Nebil Seyfettin de mesajında, “Başta Hatay basın emekçileri olmak üzere, tüm gazetecilerin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlarım” dedi. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ