Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Gazeteniz Antakya Yeniçağa Ayak Uyduruyor

Sinan Seyfittinoğlu
Sinan Seyfittinoğlu
  • 06.04.2020
  • 423 kez okundu

Merhaba sevgili okuyucu.
Korona krizine birçoğumuz çok hazırlıksız bir şekilde yakalandık. Kimimiz ise birçok açıdan böylesi bir krize kendini hazırlamıştı. Ama insanoğlu yeni koşullara en kısa sürede ayak uyduran bir canlıdır. Geçen onca gün sonra, sanırım hepimiz bu yeniçağa göre stratejimizi belirlemeye başladık.

Tam da bu aşamada, 54 yıldır onurlu bir duruş ile saygın ve sorumlu yayıncılık anlayışını devam ettiren Antakya Toplumcu Halk Gazetesi olarak bizler de yeni şartlara göre hemen düzenimizi aldık. Bizi diğer gazetelerden ayıran en belirgin özelliklerimizden biri de, mesleğimize tutku derecesinde sevgi ile bağlı olmak.

Resmi ilan alan günlük gazeteler arasında, yetkililerin korona önlemleri kapsamında aldığı karar gereği her gün sadece iki gazete resmi yayın yapacak, kalan günlerde ise diğer gazeteler devrede olduğundan, yayın gününü geçen gazete dinlenecekti. Ama biz, Antakya Gazetesi olarak, daha ilk andan itibaren her gün (Pazar hariç) yayın yapacağımız bir çalışma disiplinini tercih ettik. Öncelikle bu yeniçağa son derece hızlı bir uyum gösteren Antakya Gazetesi’nin tüm emekçilerine sonsuz teşekkürler.
Antakya Gazetesi olarak, yerelde WEB üzerinden yayına giren ilk gazete yine bizdik. İlk twitter hesabı açan, facebook ve instagram üzerinden okuyucularına sosyal medya üzerinden bağ kuran ilk gazete de yine biz olduk. Ve son birkaç gündür büyük takdir toplayan ve ilgi gören, mail adresleri üzerinden yeni tip okuyucu kitlesine de ilk giren biz olduk. Günlerdir sizlerden gelen mail adresleri adeta bir yağmur gibi yağdı ve bu mecrada da Antakya Gazetesi’nin yeni ( Corona aboneleri) okuyucuları şekillendi, şekilleniyor.
Artık dileyen herkese, mail adreslerini bize göndermeleri durumunda, ücretsiz olarak her sabah hazırladığımız ve emek verdiğimiz gazetemizin tüm sayfalarını PDF formatında göndereceğiz. Lütfen siz de etrafınızdaki tüm değerli dostlara bu hizmetimizden bahsedip, Gazetemizin okuyucu profilinin zenginleşmesinde bize katkı verin. Gazetemize mail adresini gönderebileceğiniz mail adresimiz ise: [email protected]

Ve şimdi, yeni bir yerel gazetecilik anlayışı şekilleniyor. Antakya Gazeteciler Cemiyeti onursal eski Başkanı rahmetli Günay Çelenk’in kulakları çınlasın. Onun desteğiyle, Antakya’da 1998 yılında gerçekleştirdiğimiz panellerde bize eşlik eden bilimadamı hocalarımıza o gün şunu söylemiştik:
Yerelden ulusala… Ulusaldan evrensele…

İşte şimdi, bu gerçeğin yaşam bulması açısından olağanüstü bir süreç yaşanmakta.

Artık sahip olduğunuz telefonlar, internet vb gibi teknolojik argümanlarla, hepiniz birer doğal muhabir ve habercisiniz. Zaten bu aşamada, kendi özel sosyal medya hesaplarınızda yayın yapmaktasınız. Şimdi sizden ricamız, yine muhabir ve haberci olmaya devam edin. Bize ulaşın, fikir, yorum, değerlendirme ve haberleriniz ile sürecimize ortak olun. Unutmayın, biz Antakya Gazetesi olarak, en geniş kesime ulaşan bir platformuz. Siz de doğal haber kaynaklarısınız. Biz, sizinle her türlü işbirliğine varız.

Bize göndermek istediğiniz haber ve yorumları merakla bekliyoruz.
Sağlıklı bir gelecek bizleri bekliyor. Küçük bir mizah yapayım: Bu virüs gelip bizlerin elini sıkıncaya kadar, bu mücadele devam edecek.
Evde Kal Hatay.
Sevgiyle.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ