Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,63 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16

Gazi Huri, Dünya Cerrahları Arasında

Gazi Huri, Dünya Cerrahları  Arasında
  • 20.07.2019
  • 2.482 kez okundu

Antakyalı Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Gazi Huri, ABD’de…Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Gazi Huri, dünyada ortopediye yön veren ve en ünlü cerrahların olduğu Association of Bone and Joint Surgeons adlı derneğe kabul edildi.

Ortopedi ve Travmatoloji Uuzmanı Dr. Gazi Huri, dünyada ortopediye yön veren ve en ünlü cerrahların olduğu Association of Bone and Joint Surgeons adlı derneğe kabul edildi. Dr. Huri, gelişmeyle ilgili olarak, “Dünya Cerrahları Derneği’ne kabulüm çok değerli. Mentorum, Johns Hopkins Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. McFarland’ın muhteşem sunumu ile gerçekleşti” dedi.
Halen Hacettepe Üniversitesi’nde görev yapan Antakyalı Ortopedi Uzmanı Dr. Gazi Huri, kemik boyunu uzatan buluşuyla tıp literatürüne adını yazdırmıştı.
Türkiye’nin çeşitli yerlerinden; siyaset, bilim, sanat ve iş dünyasından eğitimcisine, resmi-özel kişi ve kurum temsilcisinden sade vatandaşına binlerce kişi, Hatay’ın bilim dünyasındaki gururu Dr. Gazi Huri’yi sosyal medya mesajlarıyla kutlayıp tebriklerini bildirirken, bir Antakyalının şu mesajı oldukça dikkat çekiciydi:
“Ortopedi biliminin kutbu ve dünyada birçok bilim adamı ve cerrahın yer aldığı ABD’deki Association of Bone and Joint Surgeons Derneği’ne kabul edilen Hacettepe Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Hataylı hemşehrimiz Sayın Doç. Dr. Gazi Huri Hocamızı gönülden kutluyorum.” -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ