Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

Gazilerde ‘HADO’ memnuniyeti

Gazilerde ‘HADO’ memnuniyeti
  • 07.02.2018
  • 1.055 kez okundu

Proje, siyasal hesaplardan uzak hayata geçirilmeli…

Antakyalı Gaziler, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan’da ilk seferini başlatmayı tasarladığı deniz otobüsleriyle il dışı ve yurt dışı seferleri uygulamasını çok olumlu buldu. Muharip Gaziler Derneği adına bir açıklama yapan Başkan M.Ramiz Bakır, Antakya’nın tarihinin milattan önceki dönemlere dayandığını, İskenderiye ve Roma’dan sonra tarihin en eski ve en büyük kadim üç kentinden birisi olduğunun altını önemle çizdi ve şu görüşleri savundu:
“Üzerinde yaşadığımız bu kent, bu topraklar, milat öncesi çağlarda, deniz ve tarihin dünyaya açılan kapısı olmuştur. Bir zamanlar bu kent, Samandağ’da kurulmuş olan Al Mina Limanı ile Mezopotamya’dan Çin’e kadar bu geniş coğrafyanın ticaret ve İpek Yolu’nun başlangıç merkeziydi.
Hatay Büyükşehir Belediyesi, tarihin bu kadim kentini, Doğu Akdeniz’in kentleriyle ve ülkeleriyle buluşturacak bir projeyi yaşama geçirmek üzere. HBB’nin bu projesi, ilimiz için yaşamsal bir öneme sahiptir. Karadan Ortadoğu ülkeleriyle kesilmiş olan ticari ve sosyolojik ilişkilerimize bir soluk getirecektir. Gerçekleşmesi durumunda, bu proje, Hatay’ın turizmine, halkımızın ticari ilişkilerine canlılık getirecek, istihdam yaratacak, kalkınmamıza da katkı sağlayacaktır.
HBB’nin bu devasa projesi, bütün politik ve siyasi kaygılardan uzak olarak değerlendirileceğine inanıyoruz.
HBB’nin Meclis onayını bekleyen bu projeye, biz Hatay Muharip Gaziler Derneği olarak tam destek sunuyoruz.
Çünkü bu proje ile canlılık kazanacak ticari ilişkilerimiz yanında, özgürlük ve bağımsızlığımızın simgesi olan Türk Bayrağı’nın Akdeniz’in mavi sularında dalgalanmasını da sağlayacaktır.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ