Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,28 / Satış: 9,32

Geleceğimize yön verecek Pırıl Pırıl Gençler

Geleceğimize yön verecek Pırıl Pırıl Gençler
  • 23.09.2020
  • 177 kez okundu

İSTE Rektör Vekili Prof. Dr. Tolga Depci: “İSTE Rektörlüğü olarak, Gaziantep final etaplarında da onları yalnız bırakmayacak ve takımlarımızın yanlarında olacağız.”

Teknofest 2020’de heyecan Gaziantep şehrinde devam ederken, hafta sonu gerçekleştirilen Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (Tübitak) İnsansız Hava Araçları (İHA) yarışması finaline İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektör Vekili Prof. Dr. Tolga Depci de katılım gösterdi.
TÜBİTAK tarafından 2016 yılından bu yana düzenlenen “Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması” ve bu yıl ilk kez gerçekleştirilen “Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışması”, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında 15-20 Eylül tarihleri arasında Gaziantep Alleben Göleti’nde yapıldı. 5. Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması’na Türkiye’den ve yurt dışından toplamda 101 takım, bu yıl ilk kez düzenlenen Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışması’na ise 70 takım katıldı.
-İSTE DE-
Yarışmaları yakından takip eden isimler adına İSTE adına Rektör Vekili Prof. Dr. Tolga Depci de yer alırken, İSTE eski Rektörü, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli de yarışmaları ve yarışmacıları yakından takip etti.
Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan, İSTE Rektör Vekili Prof. Dr. Tolga Depci, şunları söyledi:
“Uzay ve havacılıkta geleceğimize yön verecek adımları atan pırıl pırıl genç kardeşlerimizle Gaziantep’te buluştuk. Finale kalan tüm takımlarımızı tebrik ediyorum.
İSTE Rektörlüğü olarak, Gaziantep final etaplarında da onları yalnız bırakmayacak ve takımlarımızın yanlarında olacağız. Proje başvurusu yapan üniversiteler arasında Türkiye de zaten 4. olarak önemli bir başarı yakalamıştık. Çeşitli kategorilerde yarışan 7 takımımızdan da finallerde güzel haberler bekliyoruz. Bu vesileyle, bir kez daha İSTE Rektörlüğü olarak kendilerine başarılar diliyorum.”
-7 PROJESİYLE-
Öte yandan, 24-27 Eylül tarihlerinde Gaziantep’te gerçekleştirilecek olan finallerde, 389 öğrenci ile toplamda 50 proje başvurusu yapan İSTE temsilcilerinin 16 projesi on elemeyi geçmiş ve 7 projeyle finale kalmayı başarmışlardı. Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ