Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,14
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

Geleceğin Denizcileri… Deniz Müzesi’nde

Geleceğin Denizcileri… Deniz Müzesi’nde
  • 14.04.2018
  • 763 kez okundu

Geleceğin ‘Kaptan-ı Deryaları’ olacak Şirinyurt İlköğretim Okulu öğrencileri Deniz Müzesi’ni gezdiler.

Türkiye’nin 3. Deniz Müzesi konumundaki İskenderun Deniz Müzesi’nin son konukları, Şirinyurt İlköğretim Okulu öğrencileri oldu. Denizcilik alanında faaliyet gösteren Müze, içerdiği koleksiyon çeşitliliği açısından gelen minik ziyaretçileri kendisine hayran bıraktı.
Öğrencilerin, yaşayarak ve gezerek öğrenmelerine yardımcı olma adına düzenlenen Müze gezisine, İskenderun’a bağlı Denizciler Mahallesi’nde eğitim ve öğretime devam eden Şirinyurt İlköğretim Okulu’nun 3D ve 4A sınıfı öğrencileri katılım gösterdi. Öğretmenleri Gülcan Sırgıç ve İlkay Erol eşliğinde önce İskenderun Deniz Müzesi’ni ve ardından da İskenderun Meteoroloji Müdürlüğü’nü ziyaret eden öğrenciler, tarihi ve sormak istediklerini yaşayarak öğrenme fırsatı buldular.
Müze’de; Askeri gemiler, toplar, denizcilerin gemilerde kullandıkları eşyalar, denizcilerin giydikleri üniformalar araç ve gereçler, eski dönemlere ait fotoğraf ve görseller, öğrenciler tarafından ilgi ve heyecanla incelendi. Deniz Müzesi ziyareti sonrasında Meteoroloji Müdürlüğü’ne geçen minik öğrenciler, yetkililerinden hava tahmini araçları ile ilgili bilgi aldılar. -Adil Yeşildağ-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ