Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Geleceğini İSTE’yenler

Geleceğini İSTE’yenler
  • 26.07.2019
  • 452 kez okundu

Tercih Zamanı!

Üniversite adaylarına yönelik düzenlenen ve üç gün sürecek olan “İSTE Tercih ve Tanıtım Günleri”, merkez kampüs ile İskenderun sahilinde kurulan stantlarda tercih yapacak öğrenci ve velileri bekliyor.

2 milyon öğrencinin ter döktüğü Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte, tercih dönemi başladı ve öğrenciler, kariyerleri için en uygun üniversite ve bölümü seçme ve danışmanlık alma arayışına girdi.
Bu kapsamda harekete geçen İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), tercih yapacak öğrencilere yol göstermek ve danışmanlık vermek amacıyla, “Başarıyı İSTE; Gelecek Teknolojide, Tercihim İSTE-Teknoversite” mottosuyla yola çıktı.
Tüm bölüm ve programlarını ve ayrıca imkânlarını tanıtmak üzere bir araya gelen İSTE Ailesi, bütün aday öğrencileri, 23-25 Temmuz 2019 tarihleri arasında, ücretsiz olarak İskenderun Teknik Üniversitesi Merkez Kampüs ile İskenderun Sahili’nde kurulan stantlarda düzenlenen Tercih ve Tanıtım Günleri’ne bekliyor.
-REKTÖR DAVETİ-
Tercih ve Tanıtım Günleri’nin açılışına katılan, aday öğrenciler ve velileri ile birebir sohbet edip değerlendirmelerde bulunan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, şu mesajı verdi:
“Her yıl olduğu gibi bu yıl da Teknoversite’mizi tanıtmak için kolları sıvadık. Hem ilimizde, hem çevre illerde, hem de Türkiye çapında tanıtım ve danışmanlık faaliyetleri yapıyoruz, imkânlarımızı tanıtıyoruz. Bu yıl, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü ile Su Ürünleri Mühendisliği Bölümü’müzü tercih eden ve yerleşen tüm öğrencilerimize burs veriyoruz. Ayrıca, bu yıl yemek bursu sayımızı da artırdık. Sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz. Ayrıntılar için adaylarımız; stantlarımızı, Üniversitemizi ve web sayfamızı ziyaret edebilirler. Ayrıca, YÖK Atlas’a bakabilirler.
Şunu da ifade etmek isterim ki… Belki bizim tenis kortlarımız olmayabilir, öğrencilere tenis kortları veremeyebiliriz, ama biz; işine odaklanan, eğitim-öğretim-araştırma ve teknoloji odaklı, girişimci ve yenilikçi uzman mezunları yetiştirmeyi hedefleyen bir Üniversiteyiz. Biz, öğrencilerimize ‘gelecek’ vaat ediyoruz, ‘kariyer’ vaat ediyoruz. Altyapımıza ve öğretim elemanlarımıza güveniyoruz. Yüksek hedefleri olan, birlikte başarmayı hedefleyen, kendisi gibi olmak ve kendini bulmak İSTE’yen tüm öğrencilerimizi, öğrenci dostu olarak tescillenen Üniversitemize bekliyoruz.”
-YOĞUN KATILIM-
Tercih ve Tanıtım Günleri’ne ilk gün yoğun bir katılım oldu. YKS sınavı sonuçlarına göre ilk 10000’e giren aday öğrenciler ve İSTE’li velileri de Tercih ve Tanıtım Günleri’ne katılarak bilgi aldılar. İSTE’de öğrenci alımı yapan tüm fakülte, yüksekokul, konservatuar ve meslek yüksekokullarında görev yapan öğretim elemanları, aday öğrencilere birinci ağızdan rehberlik, tanıtım ve danışmanlık yaparak, bölüm ve laboratuvarları gezdirdi. Geleceğine yön vermek isteyen öğrencilere öncülük etme adına, bölüm tanıtımları için stantların kurulduğu Tercih ve Tanıtım Günleri’nde, adaylara; Teknoversite vizyonu kapsamında alacakları kaliteli üniversite eğitimi yanı sıra, öğrenci topluluklarının yapmış olduğu projeler ile ERASMUS değişim programları ve Teknoloji Transferi Ofisi bünyesinde yapılan kuluçka faaliyetleri de tanıtılıyor. -Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ