Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,43 / Satış: 6,46
€ EURO → Alış: 7,08 / Satış: 7,11

Gelişiyoruz… Güçleniyoruz…

Gelişiyoruz… Güçleniyoruz…
  • 25.02.2020
  • 281 kez okundu

İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli: “İSTE Gastronomi ve Fuar Merkezimizi ve Cam Salonu, Kütüphanemizi ve Mimarlık Fakültesi binasını sizler için hizmete açtık.”

Teknoversite vizyonu doğrultusunda etkileşimli bir eğitim yaklaşımının desteklendiği İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE), öğrencilerin Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli ile bir araya geldiği “İSTE-ŞARE” buluşması, Barbaros Hayrettin Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. İSTE-ŞARE adı verilen buluşmaya, öğrenciler ile birlikte, idari ve akademik personel de katıldı.
-BİRLİKTE-
Salonu dolduran öğrencilere teşekkür eden İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Teknoversite ve güncel konular hakkında bilgiler verdi. Rektör Prof. Dr. Dereli, “Bizler, her an sahadayız, yanınızdayız, ama İSTE-ŞARE toplantısı, hepimizin odaklanacağı ve istediğimiz konuları dile getirebileceği güzel ve ayrı bir fırsat sunuyor. Yüz yüze iletişimin kıymetini iyi bilelim. Eğer bir problem varsa, hep birlikte çözümünü bulmaya çalışalım, çözümü birlikte üretelim. İstediğiniz her türlü konuyu gündeme getirebilirsiniz” dedi.
İSTE olarak gelinen noktaya işaret eden Dereli, konuşmasına şöyle devam etti:
“İSTE, nam-ı diğer Teknoversite olarak, öğrencilerimizle birlikte gelişiyor ve güçleniyoruz. Bu nedenle sizlerle İSTE-ŞARE yapmaya çalışıyoruz. Böylece birbirimizi anlayarak neler yapabileceğimizi şekillendirmeye çalışıyoruz. Bizler, sizlere her türlü hizmetii kesintisiz ve kaliteli bir biçimde sağlamak için çalışmaya devam ediyoruz. Üniversitemizin fiziksel kapasitesini artırmak için gayret sarf ediyoruz. Son olarak, bu bağlamda; İSTE Gastronomi ve Fuar Merkezimizi ve Cam Salonu, Kütüphanemizi ve Mimarlık Fakültesi binasını sizler için hizmete açtık. Binalarımızdaki faydalılıkları da artırıyoruz. Bunun yanı sıra, sizlere daha iyi hizmet etmek için bütün idari ve akademik birimlerimizi de daha görünür yerlerde konumlandırıyoruz.”
-HEDEF BÜYÜK-
TEKNOFEST katılımı konusunda beklentisini de öğrencilerle paylaşan Rektör Dereli, sözlerini şöyle noktaladı:
“Kendimizi nerede konumlandırdığımız da çok önemli. İSTE, Türkiye’deki 207 üniversiteden biri. 11 teknik üniversiteden biri. Acak TEKNOVERSİTE olarak, kendi vizyonunu ve farklılığını ortaya koymuştur. Bu vizyon doğrultusunda da eğitim-öğretim ve araştırma çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kapsamda, çok yakında TEKNOPARK hizmete giriyor.
Geçen sene TEKNOFEST’e en çok katkı sağlayan üniversitelerden biri olmuştuk. Bu sene de sizlerin başvurularınızla TEKNOFEST’te yeni rekorlar bekliyoruz. Ama daha da öncesinde, TEKNOFEST’e giden yolda bu sene projeleriniz 5. TEKNOVERSİTE GÜNLERİ’nde de görücüye çıkacak. Üstelik Bilimsel Araştırma Projeleri Destekleme Birimi’miz de projelerinizi destekliyor. Ortaya koyduğumuz vizyon ve bize yüklenen misyon çerçevesinde, hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.”
Programın devamında, öğrenciler, İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’ye sorularını yönelttiler. Yaklaşık 6 saat süren etkileşimli ve verimli geçen program, öğrencilerin sorularının tek tek cevaplanmasının ardından sona erdi. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ