Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,76
€ EURO → Alış: 7,32 / Satış: 7,35

Genç Çiftçi-besicilere Destek

Genç Çiftçi-besicilere Destek
  • 10.04.2019
  • 366 kez okundu

Altınözü’nde 9 kişiye 306 küçükbaş

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan “Genç Çiftçi Hibe” Programı kapsamında, Altınözü ilçesinde hibe desteği hak kazanan 9 genç çiftçiye toplamda 306 küçükbaş hayvan dağıtımı gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından; tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklen-mesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alter-natif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi amacıyla başlatılan “Genç Çiftçi Hibe” Programı kapsamında, Altınözü ilçesinde 306 küçükbaş hayvan dağıtımı gerçekleştirildi.
Kaymakam Bülent Uygur, dağıtım töreninde şunları söyledi:
“Kırsal kalkınma ve yatırımlarının desteklenmesi kapsamında, 2018 Genç Çiftçi Hibe Projesi ile 18-40 yaş arası gençlerimizin tarıma kazandırılması, kentten köye göçün sağlanarak tarımın sürdürülebilirliğinin sağlanması amacı ile geçtiğimiz günlerde toplamda 17 genç çiftçimize büyükbaş hayvan dağıtımını gerçekleştirdik. Bugün ise 9 genç çiftçimize küçükbaş hayvan dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Proje kapsamında, ilçemizde toplamda 30 genç çiftçimize hibe almaya hak kazanmıştır. Proje, ilçemizde hayvancılığın gelişimine katkı sağlayacak ve çiftçilerimize iyi bir gelir kaynağı olacaktır. Çiftçilerimizin, bol ve bereketli bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum.” -Yusuf Cemil Karaçay-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ