Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,80 / Satış: 6,83
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Genç Girişimcileri Desteklemek İster misiniz?

Genç Girişimcileri Desteklemek İster misiniz?
  • 22.05.2018
  • 1.184 kez okundu

Januscraft Yöresel Ürünlere Yeni Bir Soluk Katacak

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi bünyesinde yaratıcı bölümlerden mezun olan üç girişimci genç, yarattıkları yeni bir marka ile eksikliği çoklukla hissedilen “grafik&tasarım&dizayn&
tanıtım ve pazarlama” alanında örnek bir çaba ile işadamlarımızın desteğine ihtiyaç duydukları önemli bir adım attı.
Januscraft ismini verdikleri marka ile özellikle turistik pazara hitap edecek çevre iller ve ülkelerde ilgi çekebilecek tanıtım çalışmaları, yeni bakış açıları ve önerileri sunmayı hedefleyen gençler, Haziran ayında Nevşehir’in Uçhisar ilçesinde gerçekleşecek “Cappadox Festivalinde” ilimizi temsil etmeye hazırlanıyor. Macide Yalçınkaya, Cuma Ali Korkmaz ve Ezgi Ayseven adlı genç girişimciler parlak fikirleri ile bu alanda yol almaya hazırlanırken, özellikle genç girişimcileri destekleyen, onların projesine maddi ve manevi destekte bulunacak ilimizin başarılı ve saygın işadamlarının desteğine, bir başka değiş ile sponsorluğuna ihtiyaç duyuyorlar.
Gençler, ilimizin Kobi ve yerel üretim işletmelerinin tasarım ve tanıtım kapasitelerinin arttırılmasını amaçladıkları projelerinde eğitimli ve deneyimli tasarımcı kimlikleri ve yetenekleri aracılığı ile “şarap kılıfları, sabun keseleri, zeytinyağı – nar ekşisi şişe kılıfları, yastık kılıfları, aromatik zeytinyağı, baharat vb. gastronomik ürünler estetik pazarlama yöntemleri, baskılı tekstil ürünler, magnet, bardak altlığı, takı ve aksesuar tasarımları yanı sıra grafik hizmetler” alanında eksikliği hissedilen yaratıcı ve öncü bir proje geliştirdiler.
Gençlerin bu alanda yol alabilmesi için ilk belirledikleri hedef bu alanda önemli bir festival olan ve Kapadokya’da 14-19 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek “Cappadox Festival”iline katılabilmek. Bu katılımı gerçekleştirebilmek için bile yol, barınma, stant ücreti vb gibi alanlarda cüzi sayılabilecek bir maddi sponsorluk desteğine ihtiyaçları var.
Bu aşamada gazetemizi ziyaret eden gençler, bir yandan projelerini büyük bir heyecan ile anlatırken diğer yandan destek ihtiyaçlarında seslerini duyurmamızı istediler.
JANUS VE FANZİN
Gençlerin bu alanda yaratıcılıklarını birleştirme hikayeleri “Janus” adlı bir fanzin çalışmasını hazırlamalarıyla başlıyor. Janus; bir Roma tanrısının adı. Evrenin koruyucusu ve başlangıçların tanrısı olarak tanımlanıyor. Janus’un iki kafası var ve her iki tarafı da görebiliyor. Hem geçmişin hem de geleceğin, hem görünenin hem de görünmeyenin simgesi olarak kabul ediliyor.
Günümüzde insanların birçok kaynak üzerinden iletişim kurabileceği sınırsız bir alan varken, gençlerin Janus adlı bir fanzin ile yayın yapmaları oldukça ilgi görüyor. Janus’a olan ilgi gençlerde “Januscraft” adlı bir marka değer oluşturma fikrini tetikliyor.
Evet, bu yaratıcı alanda destek ihtiyacı duyan genç girişimcilere omuz vermek isteyen iş adamlarımız; gençlerle [email protected] mail adresi ya da 05330865472 nolu telefon numarasından iletişim kurabilir. UNUTMAYIN SİZİN İÇİN KÜÇÜK BİR KATKI, BAŞKALARI İÇİN BÜYÜK BİR ADIM OLABİLİR… -Sinan Seyfittinoğlu-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ