Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,69 / Satış: 6,71
€ EURO → Alış: 7,22 / Satış: 7,25

Gençlerin Bakışıyla 100. Yılında TBMM ve Milli Mücadele

Gençlerin Bakışıyla 100. Yılında TBMM ve Milli Mücadele
  • 27.03.2020
  • 49 kez okundu

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi yürütücülüğünde, üniversite öğrencilerinin katılımına açık “kısa film yarışması” düzenleniyor. İSTE ve MKÜ’de eğitim gören öğrenciler de yarışmaya katılabilecek.

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) Kuruluşu”, “Milli/Ulusal Egemenlik”, “Milli İrade”, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Milli Mücadelede Önemi ve Yeri”, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” ya da “Gençlerin Bakışıyla 100. yılında TBMM” başlıklarından biri ya da bir kaçı konusunda hazırlanacak kısa filmler için tüm üniversite öğrencilerine çağrı yapıldı. İSTE ve MKÜ’de eğitim gören (ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri) öğrencilerin de yoğun ilgi göstermesi beklenen kısa film yarışması için son başvuru tarihi 8 Mayıs 2020 olarak belirlendi. Sonuçların (İlk 10 Film)15 Haziran 2020’de açıklanacağı yarışma için şu bilgiye yer verildi:
“Ankara’da Büyük Millet Meclisi’nin açılışı, tarihimizin en önemli olaylarından biridir. Türkiye Cumhuriyeti’nin özünü oluşturan milli egemenlik, milli irade gibi temel ilkeler, Türkiye Büyük Millet Meclisi’yle birlikte uygulama alanı bulmuştur. Yaklaşık 140 yıllık geçmişe sahip olan parlamento, Türk demokrasi tarihinin en önemli kurumudur. Türk Milletine bağımsızlığını kazandıran Kurtuluş Savaşı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne dayanarak ve meşruiyetini buradan alarak yürütülmüştür.
23 Nisan 2020 tarihinde, ulusal egemenliğimizin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100. Kuruluş Yıldönümü kutlanacaktır. Kutlama etkinliklerinin bir parçası olarak da, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi yürütücülüğünde, üniversite öğrencileri katılımına açık kısa film yarışması düzenlenmektedir.”
-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ