Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,94 / Satış: 5,96
€ EURO → Alış: 6,53 / Satış: 6,56

Genel Müdürün Haberi Yok!

Genel Müdürün  Haberi Yok!
  • 24.04.2017
  • 1.721 kez okundu

Defne- Uğur Mumcu Battı Çıktı Projesi’nde tarihi eser dolayısıyla çalışmaların bir yıldır durduğundan ve on binlerce kişinin bir yıldır eziyet çektiğinden Genel Müdür’ün haberinin olmadığı ortaya çıktı. Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Yalçın Kurt’un, tesadüfen geldiği Antakya’da Büyükşehir Belediyesi’nin konuya dikkat çekmesi ve olay yerine gelmesiyle yaşananlardan haberdar olduğu ortaya çıktı. Genel Müdür Kurt ile Kurullar Daire Başkanı Emel Ateş mevcut duruma çok üzüldü.
Durumun böylesine vahim, düşündürücü ve sorumsuzca ilerlediği bir noktadayız.
Battı-Çıktı Projesi’nde çalışmaları durduran Kurul üyelerine; Genel Müdürünüzün bile bu olaydan haberi yokken, Antakya-Defne-Samandağ yolunu 1 yıldır kapatarak binlerce, on binlerce, yüzbinlerce insana eziyet çektirmek neyin nesi?
Geçtiğimiz hafta Hatay’a gelen Genel Müdür ve heyetinin önümüzdeki günlerde Uğur Mumcu Battı Çıktı Projesi ve Antakya Teleferik Projeleri için tekrar bir araya geleceği, projelerin yapımlarının hızlanması için gerekli girişimin yapılarak projenin tamamlanmasına olumlu katkı verileceği ifade edildi.
Bakalım göreceğiz!
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ