Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

Gerçekçi, makul bir istek:

Gerçekçi, makul bir istek:
  • 04.11.2020
  • 201 kez okundu

Aksa Doğalgaz Şirketi, Hizmet Birimlerini Neden Çoğaltmaz?

Antakyalı Planlamacı Serdar Saraç, Enerjisa’nın ilimiz merkezi dışında şube ağı bulunmamasını eleştirdi. Planlama Uzmanı Serdar Saraç’ın bu konudaki gerçekçi, makul paylaşımı şöyle:
“İlimizin Antakya ve Defne ilçelerinin doğalgaz abonelik, fatura tahsilat iş ve işlemleri, Aksa Doğalgaz Çukurova A.Ş. tarafından ‘Ürgenpaşa Mahallesi, 75. Yıl Bulvarı, Cemil Köse Apartmanı, No: 3/A Antakya’ adresinde yürütülmektedir. Hatay’ın en kalabalık ilçesi Antakya ile Defne ilçesinin nüfusu toplam 500.000 kişiyi geçmekte, doğalgaz kullanan aboneleri de on binlerce mesken ve işyerinden oluşmaktadır. Aksa Doğalgaz Çukurova A.Ş. tarafından ‘Ürgenpaşa Mahallesi, 75. Yıl Bulvarı, Cemil Köse Apartmanı, No: 3/A Antakya’
adresindeki hizmet binasındaki gişe (banko) sayısı ise sadece 6’dır. Pandemi tedbirleri nedeniyle birçok insan saatlerce hizmet binası önünde beklemek zorunda kalmaktadır.
Söz konusu şirketin Erzin, Dörtyol, İskenderun, Antakya ve Kırıkhan ilçelerinde hizmet binaları var, neden Defne ilçesinde de bir hizmet binası yok? Bu şirket, neden bir kaç yere daha hizmet binası (bürosu) kurmaz? Neden, Defne ilçesinde de bir yer açmaz? İnsanlar, Defne ilçesinden neden en az 5-6 kilometre uzaktaki söz konusu şirkete gelmek zorunda bırakılır? Hizmetin müşterinin ayağına gitmesi en doğru olanı değil midir? Her abone bir müşteriyse, hizmetin en iyisini hak etmez mi?
Doğalgaz aboneliği için 600.000 TL, doğalgaz bağlantı tesis ücreti için ise 780.000 TL olmak üzere, toplam 1.380.000 TL her aboneden tahsil etmesini bilen Aksa Doğalgaz Çukurova Şirketi’nden daha fazla hizmet birimi (bürosu) kurması ve daha fazla personel çalıştırmasını istememiz, hakkımız olamaz mı?” -Mehmet Durmaz-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ