Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Gerçekse üzer, değilse de çok vahim…

Gerçekse üzer, değilse de çok vahim…
  • 21.06.2019
  • 641 kez okundu

Bazı sosyal medya hesaplarında, ilimizin Antakya ilçesinde bir çöp konteynırı önünde çocuklarıyla yer sofrası açan bir kadının acıklı durumu gösteriliyor. Videoya da alınan, fotoğraflarla da sosyal medyaya servis edilen görüntüdeki anne, masum görüntüsü ile cadde kenarında yer sofrası açıyor. Çöp bidonundan topladığı yemekleri diziyor ve yanındaki küçük çocuklarına yedirmeye çalışıyor. Bu görüntü, Antakya ilçesinin en merkezi yerlerinden birinde oluyor. Gelip geçenlerin ilgisini çekmesi kaçınılmaz olan habere konu fotoğraf karesindeki annenin pozisyonu, durumu önemli.
Eğer annenin gerçekten evi yoksa, yiyecek yemek bulamayacak kadar çöp bidonlarına mahkum oluyorsa, bu konu devletimizi de, halkımızı da, toplumun her kesimini de üzer ve birçoğumuza da sorumluluk yükler. Yok eğer anne, gerçeği tersine çevirircesine, rol ile duygu sömürüsü yaparak trajik bir tablo yaratmaya yönelik bir oyun içindeyse, bu da çok vahimdir!
Kentimize, şehrimize yakışmayan bu görüntüdeki olayın irdelenmesi, ortaya çıkarılması ve gereğinin yapılması gerekmez mi? -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ