Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,78 / Satış: 7,81

GESEL’de İlk…

GESEL’de İlk…
  • 09.11.2019
  • 545 kez okundu

Antakya İlçe Sağlık Müdürlüğü, MKÜ ve Antakya MEM ile Protokol imzaladı.

Antakya İlçe Sağlık Müdürlüğü, kısa adı GESEL olan “Genç Sağlık ve Eğitim Liderleri” Projesi’yle, Antakya’da bu alanda bir İlki gerçekleştirdi. Antakya İlçe Sağlık Müdürlüğü, bu kapsamda, Hatay MKÜ ve Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ayrı ayrı protokoller imzaladı.
Antakya İlçe Sağlık Müdürlüğü GESEL Projesi ile beraber; ergenlerin ve gençlerin yaş dönemlerinin sağlıklı geçirilmesine, kişilik ve karakter gelişiminin desteklenmesi amacı ile gerekli eğitim ve rehberliğin yapılması, kültürel ve sosyal aktivitelere katılımlarının desteklenmesi, kendi sağlıklarıyla ilgili sorumluluklarının kazandırılması için sağlık danışmanlığının yapılması ile beraber sosyal sorumluluk bilincinin kazandırılması amaçlanıyor. Ayrıca bu projeyle, Antakya İlçe Sağlık Müdürlüğü bünyesinde aktif rol almaları sağlanarak, toplum ve diğer kamu kurumları arasında işbirliği kültürünün geliştirilmesine katkı sağlanması da hedefleniyor.
Antakya İlçe Sağlık Müdürlüğü, etkinlikle ilgili şu değerlendirmede bulundu:
“Gençlik sorununun, sadece bir kamu kurumunun sorumluluğunda olamayacak kadar hassas ve önemli olduğuna inanan kurumumuz, Antakya İlçe Sağlık Müdürlüğü, farklı kurumlarla işbirliğine gitmiştir. GESEL Projesi kapsamında ilk işbirliği protokolleri; Antakya İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşe Betül Altun Sovukluk ile Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya ve Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko arasında imzalanmıştır.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ