Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,10 / Satış: 6,12
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,61

Girdiler, ama bir defalığına…

Girdiler, ama bir defalığına…
  • 24.05.2019
  • 535 kez okundu

İskenderun’da parka alınmayan evcil köpekler, sahipleriyle protesto eylemi yaptı!

Köpek sahipleri: “Biz bunları evlerimize, odalarımıza alırken, parklara girişin yasaklanması düşmanca yaklaşım” diyor.

İskenderun Belediyesi, Fener Caddesi üzerindeki eski Karayolları yerinde oluşturulan Millet Parkı’na evcil kedi ve köpeklerin alınmasını yasaklarken, uygulamaya tepkiler var. Hafta başında bir grup kedi ve köpeksever, hayvanlarını aldı ve Millet Parkı önünde protesto eylemi gerçekleştirdi. Belediye yetkililerinin, eylem üzerine kedi ve köpek sahiplerine hayvanlarıyla bir defalığına parka girmelerine izin verirken, yaklaşık yüz kişi, köpekleri ile parka girerek yasağı protesto ettiler.
İskenderun’da, Millet Parkı’na, İskenderun Belediyesi tarafından “evcil hayvanlar giremez” levhaları asılarak, kedi-köpek gibi hayvanların parka girmesi yasaklandı. İskenderun’da sosyal medya üzerinden örgütlenen yaklaşık yüz kadar hayvansever ise köpekleri ile birlikte geldikleri Millet Parkı önünde toplandı. Hayvan severler adına açıklamalarda bulunan Avukat Bülent Akbay, Millet Parkı’nda, evcil hayvanların oradaki bitkilere zarar vereceği endişesiyle koyulan yasağı doğru bulmadıklarını belirterek, yasağın bir an önce kaldırılması gerektiğini belirtti.
İskenderunlu hayvan severlerin toplu halde, bir defalığına mahsus parka girilmelerine izin verildiği protesto gösterisinde birçok farklı cinsten köpeği ile parkta gezinti yapan hayvan sever vatandaşlar, yasağın bir an önce kaldırılmasını talep ettiler. Yasağa rağmen parka girdikleri için mutlu olduklarını belirten hayvan severler, bir an önce “evcil hayvanlar giremez” tabelalarının kaldırılması gerektiğini belirterek, yasağa anlam veremediklerini ifade ettiler. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ