Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,57
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Girişimcilik Kursları sürüyor

Girişimcilik Kursları sürüyor
  • 14.06.2018
  • 1.331 kez okundu

KOSGEB Hatay İl Müdürlüğü ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) işbirliğiyle devam eden Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri yeni girişimci adaylarıyla buluşuyor.

KOSGEB hibe desteklerinin alınması için geçilmesi gereken ilk adım olarak ifade edilen Uygulamalı
Girişimcilik Kursları, KOSGEB Hatay İl Müdürlüğü ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) işbirliğiyle devam ediyor. 5-8 Haziran tarihleri arasında, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Uygulamalı Girişimcilik Eğitmeni Selcan Ağbaht tarafından İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen eğitimde, girişimci adayları, KOSGEB tarafından verilen Girişimcilik Destek Programı süreci hakkında detaylı bilgi sahibi olma fırsatı buldu.
İTSO’da 32 saatlik eğitimin sonucunda, girişimci adayları, katılım belgelerini aldıktan sonra işletmeleri kurup projeleri ile başvuru yapabilecekleri Girişimcilik Destek Programı’ndan “destek başvurularının onaylanması” halinde yararlanabilecekler.
-BAŞVURU İÇİN-
KOSGEB girişimcilik kurslarına; sosyal yardım alanlar, SGK’lı olarak özel sektörde çalışanlar, tarım işi ile uğraşan ve isteğe bağlı olarak sigortasını yatıran ve 18 yaşını tamamlamış her T.C. vatandaşı katılabiliyor. Daha önceden Kosgeb kursuna katılım gösterenler ya da terör ve yüz kızartıcı suçlar işlemiş olanların başvuruları ise kabul edilmiyor. -Mutlu Yanık-

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ