Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,63 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16

Girişimler “sonuç” verdi

Girişimler “sonuç” verdi
  • 06.03.2019
  • 617 kez okundu

Sanayiciler için iyi haber

Akdeniz Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı, Hatay’lı İşadamı Ali Uğur Ateş: “Sektörde yaşanan ham madde tedariki sorunu ve sanayicilerden alınan ilave gümrük vergisi hususlarında çözüm için girişimlerde bulunduk ve sanayicilerin lehine sonuç aldık.”

Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) Koordinatör Başkanı ve Akdeniz Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Uğur Ateş, sektörde yaşanan ham madde tedariki sorunu ve sanayicilerden alınan ilave gümrük vergisi konularında çözüm için girişimlerde bulunduklarını ve sanayicilerin lehine sonuç aldıklarını bildirdi.
Ham maddelerin tedariki konusunda sanayicilerin bir süredir sorun yaşadığını ifade eden Ateş, şunları kaydetti:
“Bu bağlamda, sektörde yaşanan ham madde tedariki sorunu ve sanayicilerden alınan ilave gümrük vergisi hususlarında çözüm için girişimlerde bulunduk ve sanayicilerin lehine sonuç aldık. Ülke sanayimizin gelişimi için önemli olan bu ürün gruplarında vergilerin hesaplanmasında güncel verilerin kullanılması hususunda uzlaşıldı. Yardımlarından dolayı Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan, İthalat Genel Müdürümüz Ahmet Erkan Çetinkayış ve Gümrükler Genel Müdürümüz Sayın Mustafa Gümüş’e teşekkürlerimizi sunuyoruz.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ