Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,77 / Satış: 6,79
€ EURO → Alış: 7,35 / Satış: 7,38

Giysiler Büyükşehir’den

Giysiler Büyükşehir’den
  • 14.06.2018
  • 865 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediyesi, 200 anne ile 500 yetim çocuğu sevindirdi

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), öksüz veya yetim kalan 500 çocuk ve 200 anneye bayram hediyesi olarak giysi dağıttı.
Dün belediyeye ait HATMEK binasında gerçekleşen dağıtımda, Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın eşi Prof. Dr. Nazan Savaş, çocuklara ve annelere hediyelerini takdim ederek bayramlarını kutladı.
Törende konuşan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın eşi Prof. Dr. Nazan Savaş şunları söyledi:
“Mübarek Ramazan ayı boyunca hayırsever vatandaşlar ile kurumların yaptığı birçok bağış ve etkinliğe şahit olduk. Bu olaylar herkesi bir araya getiren çok güzel ve içten duygular. Bizler çocuklarımızın Ramazan Bayramı’nı kutlamak ve bayram coşkusunu hep bir arada yaşamak istedik. Geleceğimizin mimarı olan şehrimizi emanet edeceğimiz çocuklarımız önce size, sonra da HBB Başkanı amcaları Doç. Dr. Lütfü Savaş’a emanetler. Başkanımız; onların eğitimleri, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetleri ile ilgili her türlü desteği yaparak iyi bir gelecek hazırlamaya çalışıyor. Sizin çocuğunuzun sorunu bizim sorunumuz. Onu çözmek adına ne gerekiyorsa belediye başkanı amcanız, kardeşiniz veya ağabeyiniz çok büyük çaba sarf ediyor. Türkiye’nin en büyük ve kapsamlı ikinci spor tesisi ve yaşam merkezi olarak gösterilen HBB Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi’nde çeşitli spor kurslarımız, HATMEK’te meslek edindirme kurslarımız ve eğitim merkezlerimiz var. İlimiz çok büyük ve herkese ulaşmaya çalışıyoruz. İstiyoruz ki bugün burada bulunan çocuklarımız bayram hediyelerini alsın ve bayramı sevgi dolu geçirsinler. Bu ülkenin sevgiye ve huzura çok ihtiyacı var. Bildiğiniz üzere, Büyükşehir Belediye Başkanımız toplumsal huzura çok önem veriyor. İsterseniz dünyanın en iyi ekonomik gelirine sahip olun, huzurunuz yoksa hiçbirinin anlamı yok. O nedenle, hepimiz birbirimizi sevelim, sayalım ve çok çalışalım.”
Konuşmasının devamında, HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın çok zor şartlar altında okuduğuna dikkat çeken Nazan Savaş, eşi ile ilgili anıyı ise şöyle anlattı:
“Lütfü amcanız, ilkokulda bir bayram törenine doktor kıyafeti ile çıkmış ve ‘doktor olmak istiyorum’ demiş. Sonraki süreçte, Endüstri Meslek Lisesinden mezun olmuş ve Açık Öğretim Fakültesine girmiş. Ama sonrasında, ‘Ben burada olmamalıyım, ben doktor olmak istiyorum’ diyerek dershaneye gitmiş ve bir yıl gibi kısa bir sürede tüm lise müfredatını muhteşem bir azim ve çaba ile çalışmış ve sınava girmiş. Açık Öğretim Fakültesine kayıtlı olduğu için, aldığı sonuç yaklaşık 50 puan düşmüş ve buna rağmen Eskişehir Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girmeyi başarmış. Bunu özellikle anlatıyorum. Lütfen bu durumu örnek alın. Çok zor şartlarda okuyarak bu günlere gelmiş ve her şeyin kıymetini bilen bir Büyükşehir Belediye Başkanımız var. Onu örnek alarak çalışın okuyun, bu ülkeye, bu şehre, ailenize ve kendinize katkınız olsun. Hepinizi gözlerinizden öpüyorum Ramazan Bayramı’nız kutlu olsun.”
Konuşmanın ardından, çocuklar, içerisinde kıyafet ve annelere özel şalların bulunduğu bayram hediyelerini Prof. Dr. Nazan Savaş ve Daire Başkanı Mehmet Boz-kurt’un elinden aldı. -Cemil Yıldız-

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ