Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,58 / Satış: 9,62
€ EURO → Alış: 11,15 / Satış: 11,19

Göçmen çocuklarının… Evrensel Başarısı

Göçmen çocuklarının… Evrensel Başarısı
  • 22.09.2021
  • 85 kez okundu

Köln’ün tarihi belediye binasında düzenlenen törende, Şahin ve Türeci, Köln Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden ‘fahri doktora’ unvanı alırken, benzer bir adım Hatay’dan, Prof. Dr. Uğur Şahin için gelir mi, merak konusu…

Kovid-19’a karşı aşı geliştiren, Biontech şirketinin kurucuları, Hataylı Prof. Dr. Uğur Şahin ile İstanbullu Dr. Özlem Türeci’ye, Köln Üniversitesi tarafından ‘fahri doktora’ verildi.
Köln Büyükşehir Belediye Başkanı Henriette Reker, liseyi Köln’de bitiren ve Köln Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim görüp doktorasını tamamlayan Şahin ve Türeci’ye, insanlığa yaptıkları yeri doldurulamaz hizmetleri için teşekkür etti. Kovid-19 aşısının insanları aylar ve yıllar boyunca acı, travma ve kayıptan kurtardığını belirten Reker, uzun süren çalışmalar sonucu bulunan bu aşının dünyada birçok insanı ölümden kurtardığını söyledi.
Uğur Şahin, gençliğinin geçtiği Köln şehrinde arkadaşları, öğretmenleri ve meslektaşlarıyla harika anıları olduğunu belirterek, kendileri için Köln’ün yenilik, gelenek ve kozmopolitliği temsil eden, ilham veren mükemmel bir şehir olduğunu söyledi.
Köln’ün, 100 binden fazla öğrencisi olan bir üniversite şehri olduğunu ifade eden Özlem Türeci, kendilerine bu unvanı layık görenlere teşekkür etti.
Köln Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Gereon Fink, Türeci ve Şahin’in RNA aşısı alanında bilimin gelişmesine yaptıkları katkı ile tıp tarihine girdiklerini ifade ederek, kendilerine “fahri doktora” unvanı vermekten duyduğu memnuniyeti vurguladı.
-OLMAZ MI?-
Bu konudaki fikrini Antakya Gazetesi ile paylaşan bazı vatandaşlar, benzer bir onurlandırmanın Hatay özelinde Prof. Dr. Uğur Şahin için düşünülmesi gerektiğinin altını çiziyor ve bu konuda kent yöneticilerini göreve davet ediyor. Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ