Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Gökçek’i de kaybettik

Gökçek’i de kaybettik
  • 09.05.2020
  • 1.227 kez okundu

Acımız çok büyük

“İbrahim ve arkadaşlarının dile getirdiği taleplerin hiçbiri karşılanmayacak talepler değildi” diyen Hatay HDP il Eşbaşkanı Kerem Nalbant, “Sanatın, konserin, türkünün, düşüncenin, örgütlenmenin özgürleştiği bir ülke yaratmak, vicdan sahibi olan herkesin sorumluluğudur” dedi.

Grup Yorum konserlerinin yasaklanmasına karşı, 324 gün ölüm orucu sürdüren ve 3 gün önce hastaneye kaldırılan Grup Yorum Üyesi İbrahim Gökçek hayatını kaybetti. Gökçek’le aynı taleplerle açlık grevini ölüm orucuna dönüştüren Grup Yorum üyelerinden Helin Bölek de, 3 Nisan’da, eyleminin 288’inci gününde yaşamını yitirmişti.
Yaşananları değerlendiren Hatay HDP il Eşbaşkanı Kerem Nalbant, “Konser vermek, özgürce sanat yapmak ve adil yargılanmak amacıyla verilen mücadelede bir can daha yitirdik. Birkaç gün önce, kamuoyunun yoğun çabası sonucu sesinin duyulduğunu belirterek ölüm orucuna son verdiğini açıklayan İbrahim Gökçek’i de maalesef kaybettik. Acımız çok büyük” dedi.
Yaşanan süreçte, vicdan sahibi herkesin harekete geçtiğini söyleyen Nalbant, “İbrahim ve arkadaşlarının dile getirdiği taleplerin hiçbiri, karşılanmayacak talepler değildi” derken, “Demokrasinin kırıntısı olan ülkelerde bile, bu taleplerin hiç biri tartışma konusu yapılmadan karşılanması gereken taleplerdi”
tespitinde durdu ve şu mesajı verdi:
“Sanatın, konserin, türkünün, düşüncenin, örgütlenmenin özgürleştiği bir ülke yaratmak, vicdan sahibi olan herkesin sorumluluğudur.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ