Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,28 / Satış: 9,32

Gökhan İçin Yürüdüler

Gökhan İçin Yürüdüler
  • 12.09.2019
  • 2.242 kez okundu

Samandağ’da binlerce kişi, yaklaşık 2,5 ay önce Deniz Sitesi’nde, eşi ve çocuklarının önünde saldırıya uğradıktan 22 gün sona vefat eden Gökhan Çobancı anısına bir yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşün amacı, şiddete dikkat çekmek ve önüne geçmek.

Samandağ ilçesinde, bundan 2,5 ay önce, eşi ve çocuklarının önünde saldırıya uğradıktan sonra girdiği komadan çıkamayan ve 22 gün sonra vefat eden esnaf Gökhan Çobancı’ya yönelik saldırı kınandı. Binlerce Samandağlı, etkinliğe katılarak şiddete olan tepkisini ortaya koydu.
Merhum Gökhan Çobancı anısına yapılan yürüyüşe katılanlar arasında olan, merhumun eşi, “Biliyorum, Gökhan geri gelmeyecek ama… Bu yürüyüş, başka çocuklar yetim kalmasın, başka analar ağlamasın diye” mesajı verdi.
Bu arada İlçe Belediye Başkanı Refik Eryılmaz da yürüyüşe katıldı ve konuşmasında saldırıyı ve yaşanan şiddeti kınadığını bildirdi. Yürüyüşe katılanlar, şiddeti kınaya sloganlar attı. Bu arada yürüyüşe katılan bir kişinin şu yorumu dikkat çekiciydi:
“Bu tepki, umarım ilçemizde aşırılıkların, kabalığın, kabadayılığın, yalanın ve iftiranın bitmesi için milat olur. Gökhan kardeşimize Allah’tan rahmet, yakınlarına metanet diliyoruz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ