Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,34 / Satış: 7,37
€ EURO → Alış: 8,67 / Satış: 8,70

Gönç Son Kez Aday

Gönç Son Kez Aday
  • 16.08.2018
  • 855 kez okundu

Memur Sen’e bağlı Sağlık Sen Hatay Şube Başkanı Feleytun Gönç, Sağlık-Sen Hatay Şubesi’nin 5.Olağan Genel Kurulu’nda son defa başkan adayı olduktan sonra bu görevi gençlere bırakacağını söyledi. Kendi sosyal medya hesabı üzerinde bu konuda bir değerlendirme yapan Sağlık Sen’in başarılı Başkanı Feleytun Gönç’ün üyelerine mesajı şöyle:
“Sizlere verecek olduğum daha çok hizmetin olduğu düşüncesi, azmi ve enerjisiyle, sizlerle birlikte edinmiş olduğum tecrübeyle son kez aday olmaya karar vermiş bulunuyorum. Sendikal hayatıma başladığım dönemden beri üyelerine her türlü sahip çıkan, temsilcilerini karar alma mekanizmasının içine katan, yalın, saydam bir yönetim anlayışı benimsedim. Aynı yerde kalmak için bile çok hızlı koşmaya mecbur olduğumuz dönemlerde kendimizi de, ailemizi de unutarak, ‘hesabın üstünde bir hesap vardır’ düsturuyla Münker Nekir hesabını göze alarak hareket ettik. Yoklukta kazandıklarımızın kıymetini bilerek, varlıkta kaybetmeden ve üstüne koyarak çalıştık. Amatörce heyecanını hiç yitirmeden profesyonelce çalışan örnek bir şube olmayı başardık.”
Sağlık Sen Şube Başkanı Feleytun Gönç, gençlere yol açma gayesini taşıyarak, üyelerin takdiriyle geçireceğini belirttiği bu son süreçte yeni dönemin yenilenme dönem olması için yapacaklarını da şöyle sıraladı:
“Köklerine bağlı, geçmişin bakiyesine sadık, yeniliğe açık sendikacılık anlayışı ile yeni ufuklara yolculuk için,
-Çözüm yolları tıkandığında tavır ve eylem sendikacılığı yapmak için… Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yanlışa “dur” diyebilen, korkmadan çekinmeden doğruyu haykırabilen bir ses olmak için… Tecrübelerimizi paylaşarak başkalarının da tecrübelerinden istifade eden, nitelikli dayanışma anlayışına sahip kadrolar oluşturmak için… Fikirleri ve çalışma disipliniyle farkındalık oluşturan bir ailenin farkını fark ettirmeye devamı için… Ücret sendikacılığının yerine hizmet ve değerler sendikacılığını benimseten anlayışı daha da ileri taşımak için adayız.” -Yusuf Cemil Karaçay-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ