Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,85 / Satış: 8,89
€ EURO → Alış: 10,34 / Satış: 10,38

Gönül rahatlığıyla İSTE’yi tercih edin

Gönül rahatlığıyla İSTE’yi tercih edin
  • 05.08.2020
  • 2.078 kez okundu

Eğitimci Süleyman Beledioğlu: “Adaylar, tercih yaparken, İskenderun Teknik Üniversitesi’ni (İSTE) rahatlıkla yazabilirler”

Türkiye’nin önde gelen eğitimcilerinden olan ve üniversite tercihlerinde adayların otorite isim olarak görüp, Bonus Hoca lakabı taktığı Eğitimci Süleyman Beledioğlu, üniversite tercihi yapacak adaylara seslenerek, “İskenderun Teknik Üniversitesi’ni (İSTE) gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz” dedi.
TRT Haber Eğitim Editörü Programı Yorumcusu Süleyman Beledioğlu, İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’nin konuk olduğu programda şu değerlendirmelerde bulundu:
“Mühendis nerede iş bulur? Sanayinin bulunduğu yerde. Sanayi nerde? Sanayi İskenderun Körfezi’nde. Malzeme ve Metalurji Bölümü, İskenderun Teknik Üniversitesi’nde var. İskenderun, bir demir ve çelik şehri zaten. Bizler de mühendis olacak öğrencilere şunu söylüyoruz; İSTE, size sunmuş olduğu imkânlarla, adeta ‘şurada okuyorsun, burada işe giriyorsun’ diyor. Bu alanda, İskenderun, bir mühendislik merkezidir. Gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Adaylar, tercih yaparken bunu da göz önünde bulundursunlar. Yine Dörtyol ilçesine açılan sağlık bölümü (Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik) için de Sayın Rektörümüze ayrıca gönülden teşekkür ediyorum. Adaylar tercih yaparken İskenderun Teknik Üniversitesi’ni (İSTE) rahatlıkla yazabilirler.” –Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ