Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,57 / Satış: 6,59
€ EURO → Alış: 7,21 / Satış: 7,23

Gönüllü Genç Sağlık Liderleri Topluluğu öncü

Gönüllü Genç Sağlık Liderleri Topluluğu öncü
  • 23.09.2019
  • 571 kez okundu

Tıp Fakültesi Çevresinde Çöp Toplama Günü

Dünyanın birçok farklı ülkesinden yüz binlerce gönüllü, 15 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde sokaklara inerek, etrafa atılan tonlarca çöpü temizledi. Buna dair etkinlikler ise devam ediyor. Bu kapsamda harekete geçen Gönüllü Genç Sağlık Liderleri (GGSL), bugün MKÜ Araştırma Hastanesi Tıp Fakültesi çevresinde çöp toplayacak. Bugün saat 10.00’da MKÜ Tıp Fakültesi önünde toplanacak olan Genç Gönüllü Sağlık Liderleri, ellerinde torbalarla çöp toplayacak. Etkinlik amacının, temiz bir gelecek ve huzurlu yaşam için doğaya sahip çıkmak olduğu ifade edildi.
Bu arada, Gönüllü Genç Sağlık Liderleri, çevre sorununa dikkat çekmek üzere, çevreye duyarlı kişileri bugün saat 10.00’da MKÜ Tıp Fakültesi önünden başlatılacak çöp toplama etkinliğine davet ettiklerini duyurdu.
-ÖNCEKİ ETKİNLİKLER-
Genç Gönüllü Sağlık Liderleri (GGSL), bir süredir devam eden etkinlikleri içinde; Antakya İlçe Sağlık Müdürlüğü “Ergen ve Genç Sağlık Danışmanlı-ğı” ile Antakya Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, GGSL Topluluğu Üyeleri Liderlik Eğitimleri bulunurken, Antakya İlçe Sağlık Müdürlüğü “Ergen ve Genç Sağlık Danışmanlığında” görevli Gençlik Çalışanı ve Aile Danışmanı SHU Cihan Eryılmaz koordinatörlüğünde, Gençlik Çalışanı Psikodrama Asistanı Funda Özdil ve Antakya Gençlik Merkezinde Görevli Gençlik Lideri İhsan Ağca eğitmenliğinde GGSL üyelerine “Liderlik Eğitimi” verilmesi de, önemli etkinliklerden biri olarak sayılabilir.
Gönüllü Genç Sağlık Liderlerinin bir başka sanatsal etkinliği de; Hatay’a ait yerel bir proje olan ve kurumlar arası işbirliği ile yürütülen, “Gönüllü Genç Sağlık Liderleri (GGSL)” Projesi kapsamında oluşturulan, Gönüllü Genç Sağlık Liderleri Topluluğu Tiyatro Grubu’nun, tiyatro oyuncusu Gamze Cansu Aşıkoğlu eğitmenliğinde çalışmalarına devam etmesi gösterilebilir. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ