Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Gönüllü gençlerden köy okuluna yardım

Gönüllü gençlerden köy okuluna yardım
  • 25.12.2019
  • 420 kez okundu

El Ele Verdiler Okul Boyadılar

Geçtiğimiz hafta sonu sosyal medya üzerinden yapılan bir yardım çağrısı üzerine bir araya gelen gençler kolları sıvayarak kendi imkanlarıyla bir yardım grubu oluşturdu. Hatay’ın Defne İlçesi Bahçeköy İlköğretim okulunda bir sınıfın boyaya ihtiyacı olduğunu duyan bir arkadaş grubu Kısıtlı imkanlar ve çevrelerindeki arkadaşlarıyla görüşerek okulun bir sınıfının ihtiyacı olan boya badana işini üstlendiler. Gönüllü gençler, öğrencilerin eğitimlerini daha güzel bir ortamda görmelerini hedefleyerek malzemelerini yüklenip Defne İlçesi Bahçeköy ilköğretim okuluna gittiler. Okul Aile Birliği Başkanı ve çocuğu okulda eğitim gören bir veli tarafından samimiyetle karşılanan gençler yanlarında getirdikleri oyuncakları okula bıraktıktan sonra yardımlaşma ve dayanışma ruhuyla sınıfın boya ve tadilatını yaptılar.
Yardımlaşmanın önemini ve iyiliğin kısıtlı imkanlarla da yapılabileceği mesajını veren gençler toplumun böyle konularda daha duyarlı olmasını istediklerini bu şekilde dünyanın daha yaşanabilir hale geleceğini ifade ettiler. Yardım talebinde bulunarak yardıma gelen gençleri ağırlayan Veli Duygu Köksu konuyla ilgili şu ifadeleri dile getirdi :
“Okulumuza sahip çıkalım, amaç çocuklarımızın sağlıklı koşullarda nitelikli bir eğitim alması. Bunun için ne gerekiyorsa hepimizin bir araya gelip çağı yakalamış, kendi değerlerimize ve kültürümüze bağlı, düşünen, araştıran, sorgulayan, kendisini ifade edebilen, teknolojiyi kullanabilen, en az bir dil bilen, yeteneklerine göre eğitim almış öğrenciler yetiştirilmesini sağlayacak bir zemin hazırlamamız gerekiyor.” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ