Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,77 / Satış: 6,79
€ EURO → Alış: 7,35 / Satış: 7,38

Görme engelli öğrenciler karne sevinci yaşadı …

Görme engelli öğrenciler karne sevinci  yaşadı …
  • 13.06.2017
  • 1.060 kez okundu

İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, karnelerini ve hediyelerini verdi

Antakya Atatürk İlkokulu’nda açılan görme engelli sınıflarında eğitim gören öğrenciler karne sevincini, İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki ile beraber yaşadı.
Hayatlarında ışık olmayı arzulayan öğretmenlerinin gösterdikleri büyük bir özveri ile eğitim-öğretim dönemini tamamlayan öğrencileri sınıflarında ziyaret eden İl Sağlık Müdürü Dr. Tiryaki, gösterdikleri gayret ve başarılarından dolayı öğrencileri tebrik etti, karnelerini ve hediyelerini verdi. Çocuklarla sohbet eden İl Sağlık Müdürü Dr. Tiryaki, Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Halil İbrahim Aksu ve sınıf öğretmenleri ile görüşerek eğitimleri hakkında bilgi aldı.
Engelli çocukların eğitimleri konusunda böylesi çaba gösteren eğitim kurumlarının toplumda farkındalık yarattığına dikkati çeken Dr. Ümit Mutlu Tiryaki “Özel eğitim alan bu çocuklarla ilgili, burada sadece eğitim almıyor, aynı zamanda hayata hazırlanıyorlar ve ileride kendi ayakları üzerinde bağımsız durabilecek şekilde öğrenim görüyorlar. Bu zorlu aşamada okul müdürümüzün ve sınıf öğretmenlerinin emeği çok büyük; hem öğrencilerin eğitimlerini, hem de velilerin güven duyacağı bir ortamı oluşturmayı başarı ve sabırla yerine getiriyorlar. Eğitim kurumlarımızda açılan bu özel eğitim sınıflarında, çocuklarımız topluma kazandırılıyor, özgüvenleri sağlanıyor, diğer öğrencilerle kaynaştırılarak paylaşmayı, birlikte el ele tutuşarak oynamayı öğreniyorlar. Burada çaba gösteren eğitimcilerimizi takdire şayan görüyor, öğrencilerimizi de karneleriyle birlikte tebrik ediyorum” dedi. -Mehmet ÖZGÜN-

 

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ