Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Gözaltılarla ilgili adalet tecelli etmeli

Gözaltılarla ilgili adalet tecelli etmeli
  • 07.03.2018
  • 1.119 kez okundu

Samandağ Belediye Başkanı Nehir, şafak operasyonlarının demokrasiye katkı sunmadığını söyledi

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, dün sabah ilçede gözaltına alınma olaylarıyla ilgili yaptığı açıklamasında, şafak operasyonlarının demokrasiye katkı sunmadığının altını çizerek, “Her zaman toplumsal barışa, huzura katkı sunmuş, toplumun da yakından tanıdığı ve takdir ettiği siyasetçi, geçen dönem İlçe Başkanımız İbrahim Aydoğan’ın şafak operasyonu ile sabah saatlerinde evinden alınması kabul edilemez. İlçe eski Başkanımız, bir misyonun temsilciliğini yapmıştır” dedi.
Aynı operasyonda Sendika Başkanı, Yönetim Kurulu üyeleri ve ilçede bulunun diğer siyasi partilerin temsilcilerinin de bu şekilde gözaltlılarla rencide edilmelerinin doğru olmadığını belirten Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, şu açıklamayı yaptı:
“Geçen dönem CHP İlçe Başkanımız İbrahim Aydoğan, sendikacılar ve siyasi parti temsilcilerine yönelik adalet sürecinin işletilmesi, adaletin tecelli etmesini talep ediyoruz. Demokrasinin sağlıklı bir şekilde işlemesi için ifade özgürlüğünün önü açılmalıdır. Bu kapsamda yapılan şafak operasyonları toplumsal barışa huzura katkı sunmamaktadır. Bu anlamda, adli sürecin hızlandırılarak; ilçe eski başkanımız, sendika başkanı, yöneticileri, siyasi parti temsilcile-rinin serbest bırakılmasını talep ediyoruz.”
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ