Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Gözde Ürün Zahter

Gözde Ürün Zahter
  • 23.04.2018
  • 1.376 kez okundu

“Pamuk Eller Yöresel Ürünleri Üretiyor” Projesi kapsamında açılan Yöresel Gıda Ürünleri Yapımı Kursu’nda üretilen Altınözü ilçesinin yöresel ürünleri, kurulan stantlarda sergilenerek satışı gerçekleştirilecek.

Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) katkılarıyla Altınözü Kaymakamlığı Proje Ofisi koordinatörlüğünde, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile hayata geçirilen “Pamuk Eller Yöresel Ürünleri Üretiyor” Projesi kapsamında açılan Yöresel Gıda Ürünleri Yapımı Kursu’nda “Salamura Zahter” üretimi gerçekleştiriliyor.
5-6 Mayıs tarihlerinde, ilçenin 15 Temmuz Milli İrade Parkı’nda gerçekleştirilecek olan Altınözü Zahter ve 2. Geleneksel Aba Güreşi Festivali’nde kurulan stantlarda, “Pamuk Eller Yöresel Ürünleri Üretiyor” Projesi kapsamında üretilen ürünler sergilenerek satışı gerçekleştirilecek. Kaymakam Bülent Uygur, konu ile ilgili şu bilgileri verdi:
“İşsiz insanlarımıza çare olamazsanız, orada mutlu ve huzurlu bir toplum oluşturma şansınız yoktur. Kaymakamlık olarak, ilçemizin gelişmesine ve kalkınması amacıyla gerçekleştirdiğimiz projelerle vatandaşlarımıza iş imkânları sunuyoruz. T.C. Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) ‘Pamuk Eller Yöresel Ürünleri Üretiyor’ Projesi kapsamında, Altınözü ilçemize ait yöresel ürünler 5-6 Mayıs 2018 tarihinde, ilçemiz 15 Temmuz Milli İrade Parkında gerçekleştireceğimiz Altınözü Zahter ve 2. Geleneksel Aba Güreşi Festivali’nde kurulan stantlarda vatandaşlarımızın beğenisine sunulacaktır” dedi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ