Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Gözleri Oyulan Kadın Hataylı

Gözleri Oyulan  Kadın Hataylı
  • 09.03.2020
  • 1.345 kez okundu

Adana’da hastaneye yatırılan Payaslı Sultan Güner adlı kadın hastanın gözleri, aynı odada kalan şizofreni hastasınca, elle oyularak çıkartıldı. Korkunç olay sonrası Hastane Başhekimi, Başhekim Yardımcısı, 2 Müdür,1 doktor ile 3 hemşire görevden alındı.

Adana’da hastaneye yatırılan, ilimiz Payas ilçesinde oturan Sultan Güner adlı kadının gözleri, aynı odada kaldığı şizofreni hastasınca, gece, elle oyularak çıkartıldı. Korkunç olay sonrası Başhekim, Başhekim Yardımcısı, 2 Müdür,1 Uzman Doktor ile 3 Hemşire görevden alındı. Olay, Adana Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde yaşandı.
Edinilen bilgiye göre, ilimiz Payas ilçesinde oturan ve bazı sesler duyduğu için rahatsızlık geçiren 56 yaşındaki Sultan Güner’i, eşi Mehmet Güner (66), Adana’daki Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne getirdi. Sultan Güner, muayene edildikten sonra, 24 Şubat günü hastaneye yatırıldı. 1 Mart Pazar günü ise Sultan Güner, hastalar tarafından ortak kullanılan bir salona geçti. Salona, şizofreni hastası N.K. (36) adlı kadın da geldi. İddiaya göre, N.K., Sultan Güner’in kendisine küfür ettiğini ileri sürerek ona saldırdı. Daha sonra kadını yere yatıran şizofreni hastası N.K., Hataylı Sultan Güner’in gözlerini elleri ile çıkardı.
Adana Valiliği, soruşturma kapsamında, Hastane Başhekimi yanı sıra 1 Başhekim Yardımcısı, 1 Sağlık Bakım Hizmetlerinden Sorumlu Müdür, 1 Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü, 1 Uzman Doktor ile 3 Hemşireyi görevden uzaklaştırdı. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ