Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,24 / Satış: 7,27
€ EURO → Alış: 8,52 / Satış: 8,56

Greenpeace’in desteklediği “Çözüm” Masada!

Greenpeace’in desteklediği “Çözüm” Masada!
  • 23.11.2019
  • 353 kez okundu

CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanlarının ardından, yine 11 büyükşehir belediyesinin katıldığı “Üretimin Desteklenmesi, Planlanması ve Ürünlerin Pazarlanması Çalıştayı yapıldı, ürünleri, üreticiden tüketiciye en kısa yoldan ulaştıracak örnekler tartışıldı.

Geçtiğimiz günlerde İzmir’de bir araya gelen ve ‘belediyecilik’ başlığında görüşmeler gerçekleştiren 11 CHP’li Büyükşehir Belediyesi, bu defa tarımdaki sorunları masaya yatırdı. Düzenlenen çalıştaya; Hatay, Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Eskişehir, İstanbul, Mersin, Muğla, Tekirdağ ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tarımla ilgili çalışmalar yürüten üst düzey bürokratları ve danışmanları katıldı.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in katılımıyla gerçekleşen çalıştayın ikinci gününde, Türkiye’deki tarım sisteminin sorunlarının yanı sıra, Greenpeace çevre örgütünün de sıkça gündeme taşıdığı, ürünleri üreticiden tüketiciye en kısa yoldan ulaştıracak örnekler tartışıldı. “Bu masada, iki temel amaç güdüyoruz” diyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Kırsal kalkınma ve şehirdeki vatandaşın sağlıklı ucuz gıdaya ulaşması” şeklinde konuştu. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ