Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,64 / Satış: 6,66
€ EURO → Alış: 7,27 / Satış: 7,30

Güç; Tank, Top Tüfek Değil, İnançlı, İmanlı Gençlerdir…

Güç; Tank, Top Tüfek Değil,  İnançlı, İmanlı Gençlerdir…
  • 08.12.2017
  • 883 kez okundu

Almanya, Türkiye’nin Hızlı Büyümesine Çıldırıyor

Başbakanlık Başdanışmanı Şen, Antakya’da MKÜ öğrencilerine konferans verdi:

Başbakanlık Başdanışmanı Mustafa Şen, önceki gün geldiği Hatay’da MKÜ öğrencilerine yönelik verdiği konferansında, bir ülkenin gücünün tankı ve tüfeği ile ölçülemeyeceğini, o ülkedeki gençlerin inanç ve imanının daha önemli olduğunu söyledi.
Başdanışman Şen, 1997’li yıllarda Almanya’nın Türkiye’den 15 kat büyük olduğunu, şimdi ise Almanya’nın Türkiye’den 3 kat büyük olduğunu, aradaki makasın hızla daralmasının ise Almanları çıldırttığını, bu yüzden da Alman-ların 3. havaalanının yapılmasını istemediklerini ifade etti.
-15 TEMMUZ’UN GENÇLERİ-
Başbakan Başdanışmanı Mustafa Şen, “Gençler, büyüklerinden daha büyük olduklarını 15 Temmuz’da gösterdi. Biz yaşça büyüğüz, ama onlar bizden daha büyük. Bunu nereden çıkarıyorum? O gençler, büyüklerinden bir söz gelmesini beklemeden meydanlara koştu ve iki saat içinde vatanı kurtardı. Şehit olan, gazi olanların yaş aralığına bakın… Orada ağırlıklı olarak gençleri göreceksiniz. Bir milletin asıl gücü tankı, topu ve tüfeği değil, inançlı ve imanlı gençliğidir. 15 Temmuz’un aslan parçaları, ellerinde hiçbir şey olmaksızın, topları ve savaş uçaklarını aşağı indirdiler” dedi.
-ESKİ TÜRKİYE DEĞİLİZ-
Başbakanlık Başdanışmanı Mustafa Şen’in MKÜ’de akademisyenler ile öğrencilere yönelik sunumu şöyle devam etti:
“Türkiye eskiden kendine yetmeyen bir ülkeydi. Şimdi, ülkemizin gücü şu an kendine de yetiyor, bölgesine de yetiyor, dünyaya da yetiyor. Dediler ki, ‘İdlib’e giremezsiniz’! Biz dedik ki ‘gireriz’… ‘Fırat Kalkanı harekatını yapamazsınız’ dediler! Yaptık. ‘Somali’de olamazsın’ dediler! Olduk. 15 sene önce, yani bu esaret zincirini kırmaya başladığımızda, milli savunmamızı oluşturan tesisatın, alet adavetin yüzde 10’unu 15’ini üretebiliyordu Türkiye, yüzde 80’ini dışardan alıyorduk. Bugün ise bu oran yüzde 65’lere çıktı. 2023, Cumhuriyetimizin 100. yılı münasebetiyle bir hesaplama yapıldığında, bitmek üzere olan projelerimiz var ve o yıl bitecek olan projelerimiz var. Onlarla birlikte milli savunmamızı oluşturan tesisat oranı yüzde 75’e çıkacak.”
-MAKAS DARALIYOR-
97’li yılların Almanya’sı ile Türkiye’yi kıyaslayan Mustafa Şen, Almanya’nın Türkiye’den 15 kat büyük olduğunu, şimdi ise Almanya’nın Türkiye’den 3 kat büyük olduğunu söyledi. Aradaki makasın hızla daralmasının Almanları çıldırttığını belirten Şen, bu yüzden Almanların 3. havaalanının yapılmasını istemediklerini ifade etti.
Konferansa, Hatay MKÜ Rektörü Prof. Hasan Kaya ve İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli yanı sıra MKÜ’nün akademisyenleri, yöneticileri ve kalabalık bir öğrenci topluluğu katıldı.  -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ