Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

Gündem: Hatay’da Tekne Turizminin Geliştirilmesi

Gündem: Hatay’da Tekne Turizminin Geliştirilmesi
  • 13.10.2018
  • 741 kez okundu

Hatay Sahillerinde Marina Ve Bakım Merkezi

Hatay Turizm Stratejisi ve Eylem Planı’nda da sözü edilen “Hatay’da özel tekne turizmi potansiyelinin değerlendirilmesi ve Hatay kıyılarında marina ve bakım merkezi yapımı ön fizibilitesi gerçekleştirilmesi” çalışmaları ile ilgili olarak, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) girişimi ile hafta başında ilimizde önemli bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya; DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız, Koordinatör Cenk Özbaykal, İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kutlu, Yönetim Kurulu üyesi Özhan Akgünlü, İMEAK Antalya Deniz Ticaret Odası Meclis Üyesi Hasan Kaçmaz ve çalışma teknik ekibi katıldı. Heyet, toplantının ardından Vali Erdal Ata tarafından da kabul edildi. Gündem, ilimiz Hatay’da tekne turizminin geliştirilmesi ile marina ve bakım merkezlerinin Hatay sahillerinde oluşturulması oldu.
Söz konusu ziyarette, Hatay’da özel tekne turizminin mevcut durumu, potansiyeli ve bu potansiyelin değerlendirilmesine yönelik kıyı ilçelerinde gerçekleştirilecek projeler hakkında heyet üyelerince Vali Erdal Ata’ya bilgi verildi.
Görüşmenin ardından, heyet tarafından, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin ziyaret edilerek, tamamlanmak üzere olan projenin sonuçları paylaşıldı. Söz konusu çalışmanın bu yılın sonuna kadar tamamlanıp, ilgili kurumlar ve kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor.  -Gökay Gökdemir-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ