Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Gündem, Hatay’daki Aile Şirketleri:

Gündem, Hatay’daki Aile Şirketleri:
  • 28.03.2018
  • 928 kez okundu

Kurumsallaşmanın önemi anlatıldı

‘Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma’ konulu panelde aile şirketlerinde kurumsallaşmanın önemine dikkat çeken İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, “Şirketlerin, ailesel yönetim anlayışından profesyonel yönetim anlayışına geçmesi önemli” dedi.

İTSO, DOĞAKA, Altınbaş Üniversitesi ve HATİAB işbirliğiyle düzenlenen son panel, Hatay’daki aile şirketlerine yönelik önemli mesajlara sahne oldu. Panel’de konuşan ve ülkemizdeki işletmelerin büyük bir bölümünü aile şirketlerinin oluşturduğuna dikkat çeken İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, “Aile şirketlerinin varlıklarını devam ettirebilmeleri ise, kurumsallaşmalarıyla doğru orantılıdır. Aile şirketlerinde gözlenen en büyük sorun, aile üyelerinin şirkete değil de şirketin aile üyelerine hizmet etmeye başlaması olarak ifade edilmektedir Bu durumda şirketin, ailesel yönetim anlayışından, profesyonel yönetim anlayışa geçmesi büyük önem arz etmektedir” dedi.
Panelde söz alan diğer isimler; DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız, AYDAM Müdürü Fatoş Altınbaş Sarıgül ve HATİAB Başkanı İbrahim Güder, bu konuda kurumsallaşmanın öneminden bahsettiler. Panelin ikinci bölümünde küresel ve bölgesel gelişmelerin ekonomi ve siyaset üzerindeki etkileri ele alınırken, Altınbaş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çağrı Erhan ve Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Kerem Alkin, sine vizyon destekli olarak katılımcılara bilgi verdiler. Panelde ayrıca, Altınbaş Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkan Vekili Mehmet Tahir Özsoy, “Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ve Yaşanan Sorunlar” noktasında bir konuşma yaptı. Panelde, Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Psikoloji Uzmanı Doç.Dr.Aylin Koçkar ise “Aile Şirketlerinde Kuşaklararası İletişim” konularına vurgu yaptı.
‘Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma’ konulu panele; İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan Yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO Yönetim Kurulu üyeleri Bülent Seküçoğlu, M.Ali Bulut, HATİAB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Güder, DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız, Altınbaş Üniversitesi heyeti, İTSO üyeleri ve davetliler katıldı.
-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ