Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,64 / Satış: 6,66
€ EURO → Alış: 7,27 / Satış: 7,30

Gündem: “Mirasın Korunması’

Gündem: “Mirasın  Korunması’
  • 23.04.2018
  • 601 kez okundu

Tarihi kentler bir araya geldi

Tarihi Kentler Birliği Bölge Toplantısı Burdur’da düzenlendi. Tarihi Kentler Birliği Burdur bölge buluşmasına; Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, (ÇEKÜL) Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen, çeşitli il ve ilçelerin belediye başkanları, kurum müdürleri katıldı.
T oplantıya Hatay’dan katılan Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, “Göller Bölgesi ve Yakın Çevresindeki Doğal-Kültürel Mirasın Korunmasında Son Gelişmeler” konulu başlığıyla toplanan Tarihi Kentler Birliği Burdur Bölge Toplantısı’nın önemine işaret etti. Culha, “Bu anlamlı ve oldukça verimli toplantı için Burdur Valimiz başta olmak üzere, ÇEKÜL Vakfı Başkanımız ile Burdur Belediye Başkanımıza ve emeği herkese geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Başkan Culha ve diğer katılımcılar, toplantı çerçevesinde açılışı gerçekleştirilen “Tarihte Burdur” Sergisi’ni de gezerken, Burdur Belediye Başkanı A. Orkun Ercengiz’in eşliğinde bir de şehir turu yaptılar ve yapılan çalışmalar konusunda Başkan Ercengiz’den bilgi aldılar.
-Gökay Gökdemir-

 

 

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ