Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

Gündem: Pamuk ve Buğday

Gündem: Pamuk ve Buğday
  • 24.05.2019
  • 2.817 kez okundu

Hatay’ın AKP’li 4 Milletvekili, Tarım Bakanı Pakdemirli ile görüştü

Milletvekilleri, tarımda sorunları aktardı, pamukta 500 kg ödemesinin arttırılmasını istedi, Bakan “ Hayır” dedi, seneye kg başına ödeme yapılacağını söyledi.
Hatay’ın AK Partili 4 Milletvekili; Hüseyin Yayman, Hüseyin Şanverdi, Bayram Türkoğlu ile Sabahat Özgürsoy Çelik, önceki gün Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile bir araya geldi. Toplantıya, Adana ve Osmaniye AK Parti Milletvekilleri de katıldı. Toplantıda ağırlıklı gündem konusu, buğday ile pamuk oldu.
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, DSİ ve tarımsal yatırımları masaya yatırdı.
AK Parti Adana, Osmaniye ve Hatay Milletvekilleriyle, pamuk destekleri ile ilgili çalışmaları, istekleri dinledi, bu arada DSİ ve tarımsal yatırımlar değerlendirildi.
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, toplantıda Hatay, Adana ve Osmaniye Milletvekillerine, pamuk üreticisine müjde olarak, Ramazan Bayramı’na kadar çiftçilere 2,4 Milyar TL “Kütlü Pamuk Desteği Ödemesi” yapılacağı bilgisini verdi. Toplantıya katılan Hatay Milletvekilleri, pamukta 500 kilo başına yapılacak ödemelerle ilgili artış isterken, Bakan Pakdemirli bu teklifi reddetti ve ‘hayır’ dedi.
Toplantıyı değerlendiren ilimiz Milletvekillerinden Sabahat Özgürsoy Çelik, ziyarette, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye, özellikle desteklemelerde 500 kilogram ödemenin yetersiz olduğunu, kilogram başı ödemelerin yükseltilmesini, Tarım ve Orman Bakanlığı’na atama bekleyen kişilere kontenjan açılmasını ifade ettiklerini kaydederek, şu paylaşımı yaptı:
“Bakanımız, 500 kilogramda artış olmayacağını, gelecek yıl kilogram başı ödemelerde fiyat artırımında bulunabileceklerini söyledi. Bizleri samimiyetle karşılayan ve bizlerle yakından ilgilenen Bakanımıza çok teşekkür ediyoruz.
Tarım ve Orman Bakanımıza iletilen diğer hususlar şunlar:
Pamuk Destekleme,
Tahtaköprü ve Reyhanlı Barajlarının yapımı,
Toplulaştırma,
TMO’nun Buğday alımı,
Zeytin ve Hayvancılık ihtisas Bölgesi,
Atama” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ