Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,25 / Satış: 9,28

Güneş Antakya’dan Doğuyor

Güneş Antakya’dan Doğuyor
  • 06.12.2019
  • 386 kez okundu

Antakya Medeniyetler Korosu konserinde, Zeki Müren Şarkıları

Antakya Medeniyetler Korosu, bugün vereceği konserle, ünlü sanatçı Zeki Müren’i anacak. Antakya Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan “Güneş Antakya’dan Doğuyor” programında, “Sanat Güneşi” olarak nitelendirilen Zeki Müren anılacak.
Ölümünün 23. Yılında, bugün Antakya’da gerçekleştirilmesi planlanan eşsiz bir programla anılacak olan Zeki Müren, 6 Aralık tarihinde eskimeyen eserleri ile sevenleriyle bir araya gelecek. Zeki Müren’in doğduğu gün olan 6 Aralık tarihinde anılacağı “Güneş Antakya’dan Doğuyor” programında, Antakya Medeniyetler Korosu koristleri, Şef Berna Torun Özfırat yönetiminde ilk kez olarak Zeki Müren şarkıları seslendirecek. Programın sunumunu Turgay Mercan yaparken, geceye, Sanat Güneşi Zeki Müren’in yeğeni Özlem Güner’in “Masal ve Şiirleri” ile katılacağı açıklandı. Organizasyona, Medeniyetler Korosu korist ve şeflerinden, Berna Torun Özfırat ev sahipliği yapacak.
“Masal Tadında” adlı kitabın yazarı, Sanat Güneşi Zeki Müren’in yeğeni Özlem Güner’in “Masal ve Şiirleri” ile katılacağı özel gecenin sunumunu, Turgay Mercan yapacak.
Özlem Güner, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
“Zeki Müren şarkılarını, şiirlerimle, masal tadında bir gecede okuyoruz ve sanat güneşimizi, doğduğu gün konserinde anıyoruz. Bu kez, 6 Aralık’ta (bugün), güneş, Antakya’dan doğuyor. Medeniyetler Korosu’nun muhteşem Şefleri Berna Torun Özfırat ve Yılmaz Özfırat, sunumda sevgili dostum Turgay Mercan, masal ve şiirlerimle naçizane ben, baş tacımız siz… Sevenler, kalp kalbe olacağız yine. Ve evet, Zeki Müren de bizleri görecek. Gülümseyecek. Sanat güneşimizin tüm sevenlerini bugünkü özel geceye bekliyoruz.” -Yusuf Cemil Karaçay-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ