Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Güneypark duyarlılığı

Güneypark duyarlılığı
  • 21.11.2019
  • 1.703 kez okundu

Samandağ-Güneypark Hastanesi; babaları öldürülen, anneleri intihar eden 3 yetim kardeş Defne, Miray ve Nisan’ın 25 yaşına kadarki sağlık giderlerini üstlenme kararı aldı.

Samandağ ilçesinde faaliyet gösteren Özel Güneypark Hastanesi Yönetimi, çok takdir edilecek bir kararla, yetim kalan 3 kardeşin sağlık giderlerini üstlendi.
Samandağ Özel Güneypark Hastanesi Yönetim Kurulu kararında; Gökhan-Yağmur Çobancı çiftinin geride kalan çocukları Defne, Nisan ve Miray’ın 25 yaşına gelene kadarki bütün sağlık masraflarının, hastaneleri tarafından karşılanacağı duyuruldu.
Samandağ Özel Güneypark Hastanesi Yönetim Kurulu üyeleri; Gürkan Alagöz, Ali Aştah, Serap Hadimoğulları ve Aynur Oruç’ın imzasıyla alınan kararda şöyle denildi:
Güneypark Özel Sağlık Hizmetleri Turizm Medikal İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu, bugün, şirket merkezinde toplanarak aşağıdaki kararı almışlardır.
Darp edilerek katledilmiş yurttaşımız Gökhan Çobancı’nın ‘ölüm şekli’ kamu vicdanında derin izler bırakmış, eşi Yağmur Çobancı da bu acıya dayanamayarak yaşamına son vermiştir. Defne Çobancı, Nisan Çobancı ve Miray Çobancı olmak üzere, geride, öksüz ve yetim üç çocuk kalmıştır. ‘Şiddete karşı farkındalık yaratmak’ ve ‘çocuk haklarına dikkat çekmek’ amacıyla, Aile Mahkemesi’nden atanacak Vasi ile görüşme yapılarak, üç çocuğun da sağlık giderlerini, her biri 25 yaşına gelinceye kadar ‘ücretsiz’ olarak hastanemizde karşılamaya oybirliği ile karar alınmıştır.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ