Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Günyazı İlkokulu

Günyazı İlkokulu
  • 27.03.2018
  • 1.960 kez okundu

Çevre, doğa duyarlılığı, “Kuş Yuvaları Projesi” ile farkındalık yaratan okul…

Günyazı İlkokulu

Okul yönetimi, öğretmenler ve öğrenciler el ele verdi, bölgeye 46 kuş yuvası yaptırdı, yerleştirdi.

Antakya’daki eğitim kurumlarından Günyazı İlkokulu, geçtiğimiz hafta içinde gerçekleşen “Kuş Yuvaları Projesi” uygulaması ile beraber, ilimiz okulları içinde farkındalık yaratan bir projeye de imza atmış oldu. Günyazı İlkokulu Yönetimi, öğretmenleri ile öğrencileri el ele verdi, “Kuşlar Yuvalarına Kavuşuyor” adlı etkinlikle 46 adet kuş yuvasını okul bahçesindeki ağaçlara astı.
Kuşların geçiş bölgesinde bulunan ilimizde ve bölgemizde farkındalık oluşturma adına güzel bir etkinlik gerçekleştiren Günyazı’lı çevre, doğa ve hayvan dostu eğitim ailesi bireyleri, resmi tören de gerçekleştirdi. Törene katılan protokol üyeleri arasında Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci de vardı.
Günyazı İlkokulu Müdürü Osman Uysal, Kimyeci ve diğer konuklara katılımları dolayısıyla teşekkür etti.
İsmail Kimyeci, yaptığı kısa konuşmasında, “Çocuklarımız; kuşlar için özel yuvalar yapıp, ağaçlara bu yuvaları yerleştirerek, insan sevgisinin yanı sıra doğaya ve çevreye duyarlı olduklarını gösteriyorlar. Hem canlılara hem doğal yaşama değer veren bu etkinlikte emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Törende Okul Yönetimi adına yapılan açıklamada da, törene katılanlara ve tüm insanlara, kendilerini bir an için kuşların yerine koyup, yuvasız kaldıklarında nelerle karşılaşabileceklerini hayal etmeleri istendi. Sunumda, tüm canlılara yaşama hakkı olduğunu gösterme adına bu etkinliğin gerçekleştirildiği mesajı verilirken, 46 kuş yuvasının okuldaki ağaçlara yerleştirilerek bölgede kuşlar için yuva sıkıntısı sorununun çözümlenmesine çalışıldığı kaydedildi. -Selvi Günay-

  

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ