Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

Güvenli Liman….

Nabi İnal
Nabi İnal
  • 26.03.2021
  • 278 kez okundu

Uyanış başladı.

Kamuoyu yoklamaları inişin hızla devam ettiğini gösteriyor.

Uyananlar, kamuoyu yoklamalarında iniş doğrultusunda görüş belli edenler, sığınacak güvenli bir liman, tutunacak sağlam bir dal arıyorlar.

Ancak yeterli bir güvenli liman ve tutunulacak güvenli bir dal bulamıyor.

Böyle olunca da, ittifakla birlikte oy oranı %40 lar civarında olan iktidar partisi, iktidarını sürdürebilme umudunu taşıyor ve sıkıntılı bir ortam da devam edip gidiyor.

Bir doğru vardır, o da benim doğrumdur anlayışı sürdürülmek isteniyor.

Her şeyi yalnız ben bilirim anlayışı doğrultusunda hareket edilmek isteniyor.

Böyle olunca da yanlışın yanlışla düzeltilmesi yoluna gidiliyor.

İşte bütün bunlar bir araya geldiğinde de, toplumun büyük bir kısmını rahatsız eden olumsuz ve mutsuz bir havanın oluşması engellenemiyor. Aksine bu hava giderek daha ağırlaşıyor.

Bu olumsuzlukların önüne geçebilmek, var olan sıkıntılı durumun ortadan kalkması ve oy oranının hızlı bir şekilde yükselebilmesi için, muhalefet partilerinin yeni bir arayış içine girmesi gerekliliği ortaya çıkıyor.

Muhalefetin bugüne kadar izlediği politika, elbette ki uyananların önemli bir kısmını kendi saflarına çekmiştir.

Yani uyananlar, gidişattan hoşnut olmadıklarını net bir şekilde göstermek suretiyle, muhalefeti destekleme yolunda adımlar atmaya başlamıştır.

Ancak bu olumsuz havanın hızla dağılabilmesi için, sığınacak güvenli liman ve tutunacak sağlam bir dalın uyananlara gösterilmesi suretiyle, muhalefetin oy oranının daha hızlı bir şekilde yukarıya doğru çıkması sağlanmalıdır.

Bu konuda, gidişattan memnun olmayan, sıkıntı çeken, olumsuz havanın giderek ağırlaşmasından rahatsızlık duyan herkesin, görev bilincinde olması zorunluluğunu bilmek ve anlamak gerekir.

Ancak en büyük sorumluluğunda, daha önceleri bu olumsuz gidişatın oluşmasına neden olan adımlar atıldığında, buna karşı durmayıp aksine; Mühim değil bir şey olmaz, bunlar gelip geçici hareketlerdir, sonuçta biz başarılı olacağız anlayışı ile destek veren yada sessiz kalmak suretiyle hareket edenlerde olduğu unutulmamalıdır.

İşte tüm bu hususları göz önünde bulundurmak suretiyle muhalefet kanadında olanların veya muhalefeti destekleme arzusu ile uykudan uyananların kendilerine yeni bir yol ve yöntem bulmaları gerekiyor.

Eğer yeni bir yol ve yöntem bulunur ve bu doğrultuda gereken çalışmalar hızla yapılırsa, sonucun kısa sürede alınacağı ve olumlu bir havanında oluşacağı kanısındayız.

Herkesin bu gerçekleri görerek kendine düşeni yapması bilincine erişmesi zorunludur. Bu yolda doğru adımlar atılır ve gerekenler yapılırsa başarıya ulaşmak daha kolay ve daha hızlı olur.

Muhalefet kanadını oluşturanlar biran evvel sandıktan başarılı çıkmak ve iktidar olmak istiyorlarsa, bu gerçekleri görme, anlama ve gereğini yerine getirme doğrultusunda olumlu adımları hızla atmalı ve böylece olumsuzluk havasının hızla dağılmasına ve olumlu havanın oluşmasına katkı sağlamalıdır.

Bu gerçek görülmez ise, tam uyanış gecikecek ve olumsuz hava daha geç dağılacaktır.

Bu nedenle herkes akıl ve mantığın gereklerini yerine getirmelidir. Bu yapılmaz ise sıkıntılı durum daha da artacak ve düzeltilmesi için daha çok çaba sarf etmek gerekecektir…

[email protected]

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ